-> Witaj na Gry-Pegasus.pl

Gry NES, Pegasus Gry-Pegasus.pl to strona w całości poświęcona legendarnej konsoli Pegasus, czyli naszemu polskiemu klonowi tworu Nintendo - Famicom/NES. Oprócz emulatorów i oczywiście gier, znajdziecie tu również teksty o konsoli, poradniki i ciekawostki dotyczące największego dzieła w historii elektronicznej rozrywki, na forum otrzymacie wszelką pomoc na temat emulacji Pegasus/NES. :)

Jeśli chcieliście się trochę rozerwać w starym, dobrym stylu, powspominać dni spędzone przed telewizorem z padem w ręce i rozgrzanym do czerwoności zasilaczem w kontakcie, to trafiliście idealnie. Wspólnie zbudujemy najlepszą stronę o Pegasusie, pokażemy potęgę oldskulowych, konsolowych wyjadaczy. ;) Jeśli chcecie się dorzucić na serwer, możecie to zrobić tutaj, z góry dziękuję. :)

wejście na forum o pegasusie

-> Newsy

Złota jedenastka!

Gry NES, Pegasus, FamicomTroszkę po cichu i niepostrzeżenie, bez fajerwerków i wielkich uroczystości nasz serwis zaliczył właśnie kolejny roczek istnienia. :) Roczek dziwny, pokręcony, który adminowi dał trochę w kość, przez co i na łamach portalu za wiele nowości się nie pojawiło. Roczek, który postawił pod sporym znakiem zapytania dalsze funkcjonowanie strony oraz jej formę. Mam nadzieję, że najgorsze już za nami i powoli wrócimy na właściwe tory. :)

Z tego miejsca dziękuję wszystkim, którzy ciągle tu wchodzą. Są tacy, którzy robią to od jedenastu lat (i nie mówię tylko o sobie!). :D Wierzę, że jeszcze dużo dobrego przed nami. Pozwólcie, że nie będę się rozpisywał, bo nius i tak spóźniony o jeden dzień. Zapraszam na forum, żeby zaśpiewać naszej stronce "sto lat"!

Wejdź i złóż stronie życzenia
Dodał: Evil, 2019-08-04

Dziesięć lat w sieci! Ale ten czas leci...

Gry NES, Pegasus, FamicomStało się, moi Drodzy - naszej stronie strzeliła dycha. Łezka się w oku kręci jak człek sobie przypomni to pamiętne lato 2008 - gorące, słoneczne. Wtedy w głowie zrodziła się szalona myśl żeby zrobić niezależną stronę o Pegasusie, bez reklam, utrzymującą się wyłącznie z darowizn użytkowników. Pomysł szalony, który jak dzisiaj widać najlepiej - wypalił. :)

Cóż w tym miejscu mogę zrobić... Pragnę jedynie podziękować ludziom zaangażowanym w tworzenie i funkcjonowanie serwisu przez te wszystkie lata. Tym obecnym i już niezaglądającym też. Bez Was by się nie udało. Przez dziesięć lat zdążyłem dzięki tej stronie poznać wspaniałe osoby, z niektórymi znajomość (głównie wirtualna) trwała bądź trwa latami. Gdy zaczynaliśmy nawet Facebook nie był jeszcze w Polsce zbyt popularny. Gawędziliśmy sobie na forum, w prywatnych wiadomościach, przez GG (mało kto dziś wie co to jest :D a ja nadal mam ten sam numer, którego używałem w momencie powstania serwisu!) - tak zawiązywały się przyjaźnie, powstała unikatowa społeczność - wirtualna pegasusowa rodzina. :)

Ogromnie się cieszę, że zapoczątkowałem ten proces i do dziś mogę w nim uczestniczyć. Życie wygląda inaczej niż wtedy, dorosłość nie pozwala mi poświęcać aż tak wiele czasu na serwis, stąd mniej aktualizacji i zmian. Ale to nieważne, najważniejsze, że jesteście i ciągle chcecie tu zaglądać. :) Zresztą nie tylko życie wygląda inaczej... Poniżej screen z pierwszym newsem w historii serwisu - jeszcze w starych barwach i pod starą nazwą. ;)

Dziękuję Wam, kochani! Kolejna dycha przed nami! :)

Gry NES, Pegasus, Famicom
Wejdź i złóż stronie życzenia
Dodał: Evil, 2018-08-03

Wesołego Alleluja!

Gry NES, Pegasus, FamicomZ okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy przyjmijcie najszczersze życzenia zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, spokoju ducha, poczucia bliskości, rodzinnego ciepła i nadziei na lepsze jutro.

Niech każdy z Was spędzi ten czas wyjątkowo i pięknie. Odsuńcie wszelkie troski dnia codziennego i jak najszerzej oraz jak najczęściej uśmiechajcie się do siebie nawzajem. Słyszałem, że w tym roku tylko uśmiech i radość płynąca z bycia razem z bliskimi może przywołać wiosnę. Liczę na Was. :) I życzę dodatkowo żeby ten wyjątkowy nastrój nie wyparował zaraz po Świętach, niech zostanie w Waszych sercach na pozostałą część roku, codziennie na nowo dodając sił.

Naturalnie jeśli ktoś zamiast pisanek zrobił Dizzy'ego i jego rodzinkę, jak co roku czekam na zdjęcia. Wrzucajcie je na forum, albo ślijcie mi na skrzynkę, a ja przekażę forumowej ekipie. :)

Wbij na forum i złóż życzenia!
Dodał: Evil, 2018-03-31

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Gry NES, Pegasus, FamicomPrzyjmijcie najszczersze życzenia wszystkiego wspaniałego z okazji Świąt Bożego Narodzenia. :) Niech pierwsza gwiazdka rozpędzi cienie i szarości dnia codziennego, rozpali Wasze serca i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Życzę Wam również, by czas świąteczny był magiczny, niezapomniany, ciepły od płomieni rodzinnego ogniska, po prostu najpiękniejszy. Cieszcie się obecnością najbliższych, najedzcie, wypocznijcie i znajdźcie chwilę na zadumę nad tym, co najistotniejsze. :)

Może składanie życzeń "w pakiecie" wydaje się troszkę pójściem na łatwiznę, ale chodzi wyłącznie o to, że najnormalniej w świecie mogę nie mieć czasu żeby między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem pogrzebać przy stronie. Więc przyjmijcie też życzenia wspaniałej zabawy na sylwestrowej imprezie oraz samych sukcesów i radości w nowym, 2018 roku! :)

-> A tu można złożyć życzenia innym użytkownikom :)
Dodał: Evil, 2017-12-23

Dziewiąte urodziny serwisu!

Gry NES, Pegasus, FamicomKolejny rok w plecy, moi drodzy. Strona oficjalnie jest już w połowie pełnoletnia. :) Zawsze w takich chwilach zastanawia mnie ilu z Was wierzyło, że uda się przez taki kawał czasu trzymać przy życiu niszowy serwis.

To był rok wyjątkowo dziwny, obfitujący w zaskakujące wydarzenia, pełny zmian. Dobry, zły, średni, różny. Przez to, że w moim życiu działo się wiele, tutaj na stronie zapanował względny spokój. Cieszy mnie niezmiernie fakt, że wciąż (mimo nie tak licznych jak kiedyś aktualizacji) znajdują się zastępy ludzi, którzy chcą na tą naszą szarowinkę - starowinkę zaglądać.

Tradycyjnie chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim razem i każdemu z osobna za wszelkie działania, dzięki którym P-G istnieje i mam nadzieję istnieć będzie. Postaram się, aby ten kolejny okres działania serwisu był troszkę bardziej obfity w nowości. Być może ktoś z Was zdecyduje się wskrzesić nieco zapomniany dział z tekstami, a następna edycja Polskiej Ligi Pegasusowych Graczy nie pozostanie jedynie wciąż niezrealizowanym planem. :) Cóż mogę dodać na koniec - byle do dychy, później będzie już z górki.

Wejdź i złóż stronie życzenia
Dodał: Evil, 2017-08-03

Wesołego Alleluja!

Gry NES, Pegasus, FamicomPrzyjmijcie najszczersze życzenia zdrowych, pogodnych, wesołych, spędzonych w gronie bliskich osób i absolutnie wyjątkowych Świąt Wielkiej Nocy. :)

Niech te dni będą odskocznią od blasków i cieni życia codziennego a pogoda ducha i ta za oknem niech się kłócą wyłącznie o to, która z nich jest lepsza. Dziewczynom życzę dużo wody na ubraniach w poniedziałek a chłopakom dużo wody w wiadrach, strzykawkach czy innych sikawkach.

Mówiąc krótko - radujmy się tą piekną tradycją a niech mi który / która zazna w te Święta smutku, to będzie miał/-a ze mną do czynienia. :)

Jak co roku apeluję do zdolnych osób o zrobienie pisanki - Dizzy'ego i wrzucenie foty na forum. :P To by było dopiero coś!

Wejście na forum
Dodał: Evil, 2017-04-14

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Gry NES, Pegasus, FamicomPrzyjmijcie najszczersze życzenia zdrowych, rodzinnych, wspaniale przeżytych Świąt Bożego Narodzenia. Oby ten czas minął Wam wszystkim wyjątkowo i niepowtarzalnie.

Dużo zawirowań w moim życiu w ostatnim czasie, pewnie u wielu z Was jest podobnie, postarajmy się więc wspólnie, by przynajmniej świąteczny okres był prawdziwym wytchnieniem dla ciała i ducha. Ogrzejmy się ciepłem rodzinnego ogniska, nacieszmy bliskimi, najedzmy i napełnijmy wiarą, nadzieją oraz miłością. Wiem, że ostatnio aktualizacji nie za wiele, ale bardzo się cieszę, że już kolejny raz mogę się z Wami dzielić dobrym słowem przed Bożym Narodzeniem. :)

Wielkimi krokami zbliża się też Nowy, Lepszy Rok, więc przy okazji życzę Wam wszystkim, by ten 2017 był pełny sukcesów, spełnienia na szczeblu zawodowym i osobistym, oraz wszelkiej radości. Wiecie co jest najlepsze w składaniu Wam życzeń? Nie wiecie?!? To, że wiem, iż się spełnią. Najlepszego, moi drodzy!

-> Tu można złożyć życzenia innym użytkownikom :)
Dodał: Evil, 2016-12-23

Maleńka aktualizacja jesienna.

Gry NES, Pegasus, FamicomDziś symbolicznie. Tak tylko, żebyście nie pomyśleli, że ktoś o Was zapomniał. :D

Niech nikogo nie zmyli rozmiar aktualizacji. Pomimo, że nie należy do największych w historii serwisu, to bez dwóch zdań jest bardzo ciekawa. Tym razem żadnych tekstów, żadnej muzyki, tylko gry. :)

Najciekawszą propozycją jest Wonderland Dizzy, nieznana szerzej część przygodówki z sympatycznym Jajem w roli głównej. Co ważne, gra została stworzona przez braci Oliver ponad 20 lat temu, nie jest to pozycja zrobiona przez fanów (choć bez pracy polskiego programisty Łukasza Kura, zapewne nigdy nie ujrzałaby światła dziennego). Równie ważne jest to, że w grze występuje język polski! Wystarczy zmienić w opcjach.

Druga propozycja na dziś, to kolejne brakujące ogniwo w wielkim łańcuchu gier - Happily Ever After. Nie grałem zbyt dużo, więc i wiele nie mogę powiedzieć. Oprawa przyzwoita, mechanika trochę "sztywna", ale pograć można. :)

Na koniec Silva Saga po angielsku, co prawda tytuł ten mieliśmy na stronie od dłuższego czasu, ale w języku japońskim (oryginalnym), od dziś jest już z wgranym tłumaczeniem. Miłego grania! Wszystkie gry możecie pobrać, wybierając odpowiednią literkę tutaj.

-> Wskocz na forum, napisz coś <-
Dodał: Evil, 2016-11-03

Cóż to, ach cóż to za dzień? :)

Gry NES, Pegasus, FamicomCzy obudziliście się dziś rano z poczuciem, że właśnie ten dzień - środa jak każda inna z pozoru, jest jakiś taki dziwny, a może nawet wyjątkowy? Niby te same samochody jeżdżą po tych samych drogach, mucha jak wczoraj lata od okna do okna niczym histeryczna matka, której syn za długo nie wraca od kolegów. Niby wszystko jest jak co dzień, a jednak coś wisi w powietrzu... Tylko co?

Nie musicie się dłużej zastanawiać w czym rzecz, to po prostu ósme urodziny naszego portalu! :D Zawsze przy okazji kolejnej rocznicy (może nie zawsze, ale tak od trzech lat na pewno :P) zastanawiam się czy są tam gdzieś jeszcze użyszkodnicy, którzy pamiętają pierwszy nius, ilu ich jest, jak przez ten czas zdążyło się zmienić ich życie. Osiem lat, kupa czasu.

Niezmiernie się cieszę, że mimo upływającego czasu, ciągle znajdują się osoby chętne do odwiedzania serwisu, dzielenia się opiniami na temat gier. Mam nadzieję, że to się nie zmieni jeszcze przez co najmniej 50 lat, a dalej będziemy za pół wieku negocjować. :) Dziękuję Wam za to, że jesteście - załogo, forumowa ekipo, stali bywalcy strony i przypadkowo wpadający. Osiem lat online, to duże osiągnięcie, jestem w pełni świadomy, że bez Was nigdy by się nie udało.

-> Wejdź i złóż nam życzenia <-
Dodał: Evil, 2016-08-03

Wesołego Alleluja!

Gry NES, Pegasus, FamicomUwaga wszyscy użytkownicy, załogo, odwiedzający! Przyjmijcie życzenia zdrowych, wspaniałych, rodzinnych i pełnych radości, bez nawet odrobiny smutku i zatroskania, Świąt Wielkanocnych.

Oby ten wyjątkowy, świąteczny czas wniósł do Waszego życia więcej sensu, miłości i wiary - umocnił w Was poczucie, że jesteście dobrymi ludźmi, a po każdym upadku potraficie się pięknie podnieść. Mam nadzieję, że pogoda dopisze, żadna głowa nie pozostanie bez odpowiednich przemyśleń, żaden stół bez pysznego jedzenia, a żadna panna bez przemoczonego ubrania w poniedziałek!

Jak co roku apeluję do tych, którzy lubią robić wszelkiej maści pisanki i ozdoby - stwórzcie coś na podobieństwo Dizzy'ego i podzielcie się zdjęciami na naszym forum! Może tym razem w końcu się uda kogoś namówić. :)

-> Wejście na forum <-
Dodał: Evil, 2016-03-25

Mała, bo mała ale zawsze aktualka... ;)

Gry Pegazus, gry z pegazusaCóż, nie udało się zebrać zbyt wiele materiałów, ale najwyższy czas zdjąć życzenia świąteczne z pierwszego planu i cosik dodać. :)

Właściwie mam dla Was tylko dwie niespodzianki i jedną spodziankę. Zacznijmy od tych pierwszych - ferret przygotowała recenzję kompletnie nieznanej gry Gaiapolis. Poczułem się zagięty jak... jak coś zagiętego... banan albo podkowa, bo nigdy o tym tytule nie słyszałem. Ferret jak zaskoczy, to żartów nie ma.

Druga niespodzianka, to wreszcie zangielszczona wersja gry Banana Prince (w oryginale wyszła po niemiecku i w takiej też wersji językowej występowała na naszej stronie). Nasz i Wasz kolega wanna-amigo gdzieś w odmętach internetu znalazł grę po angielsku (przy okazji łamiąc wszechobecny stereotyp jakoby korzystał jedynie ze stron xxx), więc zrobiłem szybką podmiankę. Nie żebym nie lubił Niemców...

Dobrze, niespodzianki dwie były, została spodzianka - możecie kliknąć w link pod spodziem i skomentować. :D Wiem, że strasznie czerstwe, ale nie mogłem się powstrzymać, wybaczcie. :D

Komentuj!
Dodał: Evil, 2016-01-26

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Gry NES, Pegasus, FamicomKolejne wspólne Święta Bożego Narodzenia :) fajnie, prawda? I cóż, że bez śniegu. I cóż, że bez zimy. Byle były wspaniałe, rodzinne, zdrowe i niezapomniane!

Tego oto Wam życzę, drodzy użytkownicy. :) Niech ten czas będzie przepełniony radością, miłością, bliskością i inną ością... A nie! Może ością nie... Życzę duchowych uniesień i całkiem przyziemnych smakowych przyjemności.

Mam również życzenia z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Nowego Roku... Miałem... A nie, mam (wyjmuje kartkę)... Oczywiście żart, zawsze Wam składam życzenia bez przygotowania, coby było prosto z serca! Więc do rzeczy - niech 2016 przynosi Wam całe worki sukcesów, pcha w Waszym kierunku taczki pełne miłości i radości. W drugą stronę może wywozić drobne niepowodzenia, żeby nie jeździć na pusto. Życzę też żebyśmy się spotkali za rok w pełnym składzie, albo i pełniejszym (przypominam - 500 złotych na dziecko, no na drodze tego nie znajdziecie!). ;)

Miała być świąteczna aktualizacja, ale tak pomyślałem - po co teraz dodawać nowy tekst. Życzenia i Święta wkrótce będą już miłym wspomnieniem i z aktualki by się bardzo szybko zrobiła nieaktualka. Więc na coś nowego w kwestii tekstów musicie poczekać do Nowego Roku i to by było na tyle... :)

Myślicie, że mógłbym Was tak zostawić z niczym? No pewnie tak, ale nie tym razem! ;) Specjalnie na ten świąteczny czas i specjalnie dla Was pojawił się w prawym menu serwisu mały odwtarzacz z mixem największych świątecznych przebojów, naturalnie w wydaniu oldskulowym! Miłego słuchania, dajcie to na full i Wesołych Świąt!

-> A tu można złożyć życzenia innym użytkownikom :)
Dodał: Evil, 2015-12-22

Mamy braciszka... a może siostrzyczkę... (?)

Gry NES, Pegasus, FamicomPo wielu miesiącach przygotowań, z dumą prezentuję Wam najnowsze dzieło. Wychodząc naprzeciw oczekiwanion wielu osób a także troszkę nawet wykraczając poza nie, postanowiłem uruchomić serwis internetowy, który umożliwi Wam bez pobierania i konfigurowania cieszyć się grami z Pegasusa.

Nowoczesny emulator napisany we flashu, godnie zastąpi ten w javie, który macie tutaj - wiem, że już samo uruchomienie sprawiało wielu osobom problemy, gdyż nowe systemy operacyjne i przeglądarki, uznawały aplikację za niebezpieczną i ją blokowały. Bez żalu, ale z garścią sympatycznych wspomnień, pora przesiąść się na "nowe". :)

Powiem Wam teraz dlaczego będzie to odrębny serwis, a nie jak do tej pory zakładka "zagraj online". Otóż... [tumtumtumtumtum... odgłosy budujące napięcie...] serwis ten umożliwi Wam granie online w gry nie tylko z Pegasusa! Będą tam dostępne gry z Pegasusa, SNES, Sega Genesis, Game Boya, Game Boya Color i Advance! Co ważne (zwłaszcza w przypadku dłuższych gier) można korzystać zapisywania i wczytywania stanu.

Na koniec dodam, że byłem popełniłem również małą wtyczkę, dzięki której będzie możliwość grania bezpośrednio w przeglądarce z użyciem pada! Fajnie, co? :) Na stronie już w tej chwili są wszystkie gry, które były dostępne tutaj a także ponad setka innych, ze wszystkich wymienionych powyżej platform. Swoistym spoiwem pomiędzy dwoma serwisami, będzie wspólne forum. Uznałem, że nie ma żadnego sensu dzielenie na mniejsze części społeczności retro graczy, więc każdy gra jak lubi, a gadamy razem. :)

Oto i link, przez który możecie wstąpić do serwisu Stare Gry Online i łupać w przeglądarce w konsolowe hity. Zapraszam i polecam. :)

Komentuj!
Dodał: Evil, 2015-12-06

Siódme urodziny :)

Gry NES, Pegasus, FamicomTak, moi drodzy, tytuł dzisiejszego niusa mówi właściwie wszystko - doczekaliśmy razem siódmej rocznicy istnienia serwisu gry-pegasus.xaa.pl :) kawał czasu kurczę...

Okazja do świętowania jest, ale zacznijmy od obowiązków. :P W końcu udało się (mimo, że wakacje) zebrać sporą dawkę materiałów do aktualizacji. Rozpisał się nasz nieaktywny od miesięcy tekściarz - batter86, za Jego właśnie sprawą możecie się troszkę dowiedzieć o serii gier, powstałych na bazie popularnego niegdyś teleturnieju. Do dzieła - Jeopardy! w wersji pierwotnej, Jeopardy! 25th Anniversary Edition, czyli wersja lekko podrasowana. Oraz w wydaniu dla najmłodszych, Jeopardy! Junior Edition. Na koniec (tekstów od battera, bo nie tak całkiem na koniec) coś jak najbardziej na czasie - siatkówka plażowa w dość dobrym wykonaniu, Kings Of The Beach. Dziękujemy batterowi za przebudzenie i czekamy na więcej tekstów w przyszłości. :)

Mamy jeszcze dwie recenzje, pierwsza z nich od użytkownika 8bitmaniac, dotyczy dość nietypowej gry. Hmmmm no bo jak inaczej nazwać produkcję, która łączy w sobie elementy symulatora życia bejsbolisty oraz gry planszowej? :P Poczytajcie i zagrajcie w Aa Yakyuu Jinsei Icchokusen.

Recenzja od M'cina (ostatnia na dziś) również zawiera pewną ciekawostkę. Sir Ababol powstał bowiem w czasach, gdy Pegasusy już od ładnych paru lat walały się po piwnicach, strychach, starych pudłach schowanych gdzieś na dnie szafy... Albo po serwisach aukcyjnych za grubą kasę. :P Fajnie, że takie gry niekiedy jeszcze powstają. W niektóre z nich naprawdę da się grać, zresztą sprawdźcie sami. :)

Z tekstów tyle, jest jeszcze niemała niespodzianka od M'cina, około trzydziestu gier, które nigdy oficjalnie nie trafiły na kartridże. Są to prototypy, albo produkcje powstałe w domowym zaciszu programistów z zamiłowaniem do lat niesłusznie minionych. Nie będę ich wszystkich wymieniał, żeby nie rozciągać tego wpisu w nieskończoność. Jeśli znajdziecie na listach gry, których wcześniej nie widzieliście, to będą właśnie te nowe. :P

Na koniec (teraz już serio) składam na Wasze ręce szczere podziękowania za te wszystkie wspólnie spędzone lata. Dziękuję załodze, użytkownikom forum, czytelnikom serwisu i wszystkim tym, którzy nawet przypadkiem zaglądają do nas od czasu do czasu. Mam nadzieję, że wytrzymamy ze sobą przez kolejne lata, co najmniej drugie tyle. :P

Komentuj! Albo złóż nam życzenia! :)
Dodał: Evil, 2015-08-03

Wesołego Alleluja!

Gry NES, Pegasus, FamicomPrzyjmijcie życzenia wesołych, zdrowych, ciepłych, rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy, spędzonych w miłej atmosferze, bez kłótni i sporów.

Niech ten czas (oraz fakt zbliżania się prawdziwej, zielonej wiosny! :p) przyniesie Wam dużo radości i chęci do działania. Odnajdźcie w sobie spokój, wiarę, nadzieję i miłość.

Z rzeczy bardziej dla ciała niż ducha, życzę wszystkim smacznego jajka oraz dużo wody w poniedziałek, oby tylko nie lała się z nieba. Znów apeluję (jak każdego roku) do osób bardziej zdolnych, żeby zrobiły pisankę - Dizzy'ego i wrzuciły jej zdjęcie na forum. :p Z góry dziękuję!

Myślę, że po Świętach, kiedy już wszyscy będziemy najedzeni i naładowani dobrą energią, ruszymy wreszcie z Pucharem Polski Pegasusowych Graczy. :)

Wejście na forum
Dodał: Evil, 2015-04-02

W lidze wszystko jasne - ferret Mistrzynią Polski!

Gry NES, Pegasus, FamicomTrzeci sezon Mistrzostw Polski Pegasusowych Graczy przeszedł właśnie do historii. Był to sezon pod wieloma względami wyjątkowy, inny niż dotychczasowe.

Przede wszystkim po raz pierwszy zdarzyło się, by ktoś wygrał wszystkie ligowe pojedynki w sezonie. Ferret zdominowała rozgrywki i z kompletem punktów dumnie będzie dzierżyć tytuł mistrzyni co najmniej przez rok. :) Walka o miejsca na podium toczyła się do ostatniej kolejki, w bezpośrednim pojedynku o drugie miejsce między mną a Jaro, górą okazał się być mój rywal. Dla mnie pozostał zaszczytny, brązowy medal. :)

Wartym odnotowania jest fakt, że cała trójka tegorocznych medalistów zdobyła po dwa małe punkty, więc każde z nas osiągnęło dwukrotnie w sezonie najlepsze wyniki poszczególnych kolejek. To pokazuje, że chyba rzeczywiście medale są rozdane w pełni zasłużenie. :)

Również poza podium działy się ciekawe rzeczy, rzutem na taśmę, dzięki małemu punktowi za ostatnią konkurencję, M'cin zepchnął z czwartego miejsca broniącą tytułu Mistrzyni sprzed roku m-o-07. Brawa dla obydwojga za postawę fair i walkę do końca o jak najlepsze miejsce w tabeli. Miejsce szóste dla Dudka a siódme dla orlaska, panowie zwyciężyli po jednym meczu, niestety w drugiej części sezonu obniżyli nieco loty, dodatkowo zaczęły się pojawiać pojedynki oddane walkowerem, ale i tak dziękujemy za walkę i liczymy na więcej z Waszej strony w przyszłości. :)

Ostatnie miejse dla Howla, chociaż chyba lepiej byłoby powiedzieć, że znalazł się on poza klasyfikacją. Ciężko mi zrozumieć po co się zapisywać do ligi a następnie wszystkie mecze bez wyjątku oddać walkowerem, psując zabawę innym i pokazując swoją ignorancję wobec pracy i zaangażowania ludzi. Cóż, internet pełen jest trolli, do nas też się w końcu przybłąkał.

Mam nadzieję, że za rok znowu powalczymy, może w większym gronie. Niektórzy mają rachunki do wyrównania, inni coś do udowodnienia, więc na pewno będzie ciekawie. :) Tymczasem dziękuję wszystkim uczestnikom za zabawę, oraz wszystkim śledzącym nasze zmagania za... Śledzenie naszych zmagań. Jak zwykle było fajnie i trochę żal, że się skończyło, ale takie życie. :P

Aha, jeszcze jedno - tradycyjnie wisienką na sezonowym torcie będą zmagania o Puchar Polski Pegasusowych Graczy. Mogą w nich brać udział zarówno "ligowcy", jak i wszyscy inni zainteresowani. Zapisy ruszą wkrótce (myślę, że gdzieś za 2 tygodnie, żeby chwilę po lidze odetchnąć), więc pilnujcie kolejnego niusa na stronie!

-> Dział na forum z naszymi rozgrywkami <-
Dodał: Evil, 2015-03-02

Trzecie mistrzostwa czas zacząć!

Gry NES, Pegasus, FamicomStało się, pierwsza ligowa kolejka trzeciego sezonu Mistrzostw Polski Pegasusowych Graczy za nami. Podobnie jak w poprzednim sezonie, mamy ośmiu śmiałków i trzy medale do rozdania.

Kto tym razem sięgnie po najwyższe laury - powracający po przerwie, pierwszy Mistrz Polski, Jaro? Dzielnie broniąca tytułu m-o-07? Zdobywczyni Pucharu Polski ferret? Czy może jakiś inny, głodny sukcesu i wiecznej chwały zawodnik? :p Tego wszystkiego dowiemy się za około dwa miesiące. Miesiące pełne emocji, nerwów, treningów, przeklinania i śrubowania wyników do granic możliwości. :)

Troszkę się stęskniłem. Jestem pewny, że będzie tak fajnie, jak zawsze. I może po tym sezonie nie będę już nosił na szyi tabliczki z napisem "wiecznie drugi". :D Śledźcie nasze poczynania, oglądajcie filmiki z rozgrywek, wspierajcie swoich faworytów i łapcie zajawkę żeby w przyszłości też wziąć udział w naszych mistrzostwach. To by było na tyle, wracam do treningów, bo rywale nie śpią. :D

-> Informacje o rozgrywkach, filmiki, nowinki... <-
Dodał: Evil, 2015-01-12

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Gry NES, Pegasus, FamicomWłaściwie tytuł newsa mówi wszystko. :) Przyjmijcie najszczersze życzenia zdrowych, spokojnych, wspaniale spędzonych w gronie najbliższych, Świąt Bożego Narodzenia. Oby niczego Wam w tych dniach nie zabrakło - na stołach, pod choinkami i w Waszych sercach.

Na zbliżający się również wielkimi krokami Nowy Rok, życzę Wam samych sukcesów, pasji oraz wytrwałości w dążeniu do celu, spełnienia marzeń i absolutnie wszystkiego najlepszego.

W tym momencie można byłoby zakończyć ten przedświąteczny nius, ale dzięki ferret jest jeszcze drobna niespodzianka w postaci recenzji gry Pyokotan no Dai Meiro, zapraszam do czytania. :) Już tak całkowicie na koniec dodam, iż ruszyły zapisy do trzeciego sezonu Mistrzostw Polski Pegasusowych Graczy. Jeśli ktoś jest zdecydowany i na tyle wytrwały, by rozegrać cały sezon, to zapraszamy. W poprzednich sezonach zabawa była przednia. :) I już, pozostały tylko linki:

-> Zapisy do PLPG

-> A tu można złożyć życzenia innym użytkownikom :)
Dodał: Evil, 2014-12-22

Musiało się tak stać, jesień... Psia mać.

Gry Pegazus, gry z pegazusaWieczory coraz dłuższe, dni coraz chłodniejsze, liści na drzewach jakby mniej. Mówią, że jesień, to najbardziej ponura pora roku - żeby nie było tak źle, przygotowaliśmy aktualizację. Może i niezbyt obszerna, ale jest. :p

Przejdę od razu do rzeczy, zacznę od tekstów. M'cin zrecenzował pierwszą część legendarnej serii chodzonych bijatyk, Double Dragon. Niezawodna w ostatnim czasie ferret przyjrzała się i opisała nieco mniej znane (albo mi się wydaje) gry - bardzo dobrą platformówkę Karnov, trochę gorszy "side scroller" Mottomo Abunai Deka oraz grę Phantom Fighter, co do której mam mieszane uczucia. :P Czytajcie, piszcie co myślicie, na zdrowie.

Skromna aktualizacja obejmuje także dwie (albo 169) dobre wieści dla tych, którzy wolą pograć, niż poczytać. Pierwsza dobra wieść - Sir Ababol - nowa produkcja, której nikt w młodzieńczych czasach na konsoli nie uświadczył. Druga dobra wieść, to poprawiona wersja ROM-u z kultową składanką 168 in 1! Na poprzedniej wersji zdecydowana większość gier się nie uruchamiała, teraz jest o wiele lepiej, przekonajcie się sami. ;)

To by było póki co na tyle, wkrótce ruszają zapisy do kolejnego sezonu PLPG, ale o tym w następnym niusie, za kilka tygodni. :P

Komentuj!
Dodał: Evil, 2014-10-19

Szósty rok razem właśnie zleciał

Gry Pegazus, gry z pegazusaTak moi drodzy, właśnie dzisiaj mija równo sześć lat od momentu, gdy nasz serwis (jeszcze pod starą nazwą, z innym wyglądem) pojawił się w sieci. :)

Każde "urodziny" tego serwisu są dla mnie wyjątkowym momentem, uświadamiam sobie jaki ogrom pracy włożyli tekściarze, użytkownicy i ja sam (jakkolwiek nieskromnie by to zabrzmiało :p), by strona tyle czasu przetrwała i stała się jedną z najważniejszych i największych w swojej kategorii tematycznej w Polsce. Zdaję sobie też sprawę jak wiele się w życiu przez ten czas pozmieniało.

Bywały drobne upadki, chwile znużenia i myśli z cyklu "już mi się nie chce tego ciągnąć, mam to gdzieś" :D ale zawsze mijały. Fajnie jest pomyśleć, że ktoś tu trafi i być może się uśmiechnie, tak po prostu. :) Oby nam wszystkim wystarczyło sił, wolnego czasu i samozaparcia żeby właśnie dla tych uśmiechów odwalać tę robotę nadal, przez kolejne długie lata.

W tym miejscu składam również podziękowania na ręce wiecznie niestrudzonej załogi moderująco-piszącej, wszystkich forumowych gawędziarzy, stałych czytelników i graczy, sezonowych podglądaczy "co nowego" oraz tych, którzy tu trafili choćby i przypadkiem. Bez Was nie byłoby tej rocznicy, tego serwisu. Dzięki serdeczne i liczę na więcej. :)

Po tym przydługim wstępie chciałbym jeszcze zakomunikować, że mamy trzy nowe recenzje! Ferret prześwietliła grę Heisei Tensai Bakabon. Drugą z osób, która się załapała do urodzinowej aktualizacji, jest batter86. Zrecenzował on gry Hangman oraz Wagyan Land. Pięknie, zatem czytamy, wbijamy na forum komentować i dyskutować, świętujemy urodzinki serwisu i czekamy na kolejne aktualizacje. :)

Komentuj!
Dodał: Evil, 2014-08-03

Aktualka pod znakiem gier nieznanych

Gry Pegazus, gry z pegazusaKurczę ale ten czas leci. Święta, mistrzostwa, święta i tak naprawdę od blisko sześciu miesięcy nie było na stronie nowych tekstów, aż do dziś. :p

Jak napisałem w tytule niusa - ta aktualizacja upłynie nam pod znakiem gier nieznanych a to za sprawą M'cina. Przygotował on tekst Poszukiwacze Zaginionej Planszy, traktujący o serwisach i ludziach, którzy próbują wskrzesić projekty zagubione gdzieś na krętych ścieżkach historii. Niektóre z tych projektów są naprawdę godne uwagi, stąd też wielkie ukłony i wyrazy szacunku dla osób zaangażowanych w ich "ożywianie".

Mamy też stały element programu, czyli recenzje :) ferret przyjrzała się grze o Neptunie - King Neptune's Adventure, dawno temu regularnie piszący batter86 postanowił przypomnieć o swoim istnieniu i zrecenzował Jaws. Na drugą nóżkę od M'cina, recenzja Robocopa 3. Tyle...

Mało? Więc na stronie pojawiło się również duuużo niewydanych oficjalnie tytułów (łącznie 48). Są to dema, "samoróbki", konwersje gier z innych konsol. :p Podesłał to wszystko M'cin, może zabawimy się w "kto odnajdzie więcej"? Podawajcie w komentarzach na forum (link pod niusem) albo na naszej stronie na FB tytuły, które zostały dziś dodane. :)

Komentuj!
Dodał: Evil, 2014-05-14

Wesołego Alleluja!

Gry NES, Pegasus, FamicomPrzyjmijcie najszczersze życzenia zdrowych, pogodnych, wesołych, spędzonych w gronie bliskich osób i absolutnie wyjątkowych Świąt Wielkiej Nocy. :)

Niech te dni będą odskocznią od blasków i cieni życia codziennego a pogoda ducha i ta za oknem niech się kłócą wyłącznie o to, która z nich jest lepsza. Dziewczynom życzę dużo wody na ubraniach w poniedziałek a chłopakom dużo wody w wiadrach, strzykawkach czy innych sikawkach.

Mówiąc krótko - radujmy się tą piekną tradycją a niech mi który / która zazna w te Święta smutku, to będzie miał/-a ze mną do czynienia. :)

Jak co roku apeluję do zdolnych osób o zrobienie pisanki - Dizzy'ego i wrzucenie foty na forum. :P To by było dopiero coś! Na marginesie dodam, że wkrótce będzie aktualizacja, bo przez te nasze rozgrywki dawno nic nowego się na łamach serwisu nie pojawiło. Więc czekajcie cierpliwie. :p

Wejście na forum
Dodał: Evil, 2014-04-18

Koniec II edycji PPPG - Puchar dla ferret!

Gry NES, Pegasus, FamicomOto nastał definitywny koniec drugiego sezonu. Ostatnią wisienkę na torcie, w postaci Pucharu Polski, zeżarła ferret.

To były krótkie aczkolwiek emocjonujące rozgrywki. Praktycznie od pierwszej rundy walka była zażarta i pełna podtekstów. Już w ćwierćfinale starcie między wanna-amigo a mną i udany rewanż za niedawną ligową porażkę. :P W półfinałach spotkała się czwórka utytułowanych graczy - Atos (zdobywca poprzedniego Pucharu Polski), m-o-07 (świeżo upieczona Mistrzyni Polski), ferret (świeżo upieczona Wicemistrzymi Polski) i ja (srebrny medalista poprzednich mistrzostw). Finał, w którym poległem z kretesem, również miał być szansą na rewanż za ligową porażkę, niestety szansa tym razem nie została przeze mnie wykorzystana. :p

Gratulacje za walkę i podziękowania należą się wszystkim. Oczywiście największe brawa dla ferret, która upolowała dwa trofea w jednym sezonie (wcześniej nie udało się to nikomu). Ciekawe czy potwierdzi wysoką formę również w kolejnym sezonie, jak spiszą się pozostali, czy ja wreszcie coś wygram. :p Przekonamy się już za kilka miesięcy a póki co czas na świętowanie!

-> Dział na forum z naszymi rozgrywkami <-
Dodał: Evil, 2014-04-16

m-o-07 zwyciężczynią drugiego sezonu Mistrzostw Polski!

Gry NES, Pegasus, FamicomDrugi sezon ligowy przechodzi do historii. Na szczęście tym razem walkowerów było zdecydowanie mniej, niż w sezonie debiutanckim, a emocje nie opuszczały nas od początku do końca. Losy mistrzostwa, a właściwie całego podium, rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kolejce.

Niewątpliwym zaskoczeniem jest to, że tyłki wszystkim (mnie też :p) skopała tym razem kobieta - nasza moderatorka m-o-07 grała najrówniej i zasłużenie sięgnęła po tytuł. Drugie miejsce i srebrny medal, również dla kobiety - ferret. Trzecie miejsce na podium zajął orlasek. Wielkie gratulacje dla całej trójki za świetną grę. Ciekawostka - zarówno zwyciężczyni, jak i brązowy medalista, nie zdobyli w żadnej z konkurencji małego punktu (najlepszy wynik spośród wszystkich uczestników). Jedynie srebrna medalistka ferret dominowała czterokrotnie.

Słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, w końcu rywalizacja jest najważniejsza a miejsca na podium niestety tylko trzy. :p Nie będę wypisywał kolejności w tabeli pozostałych uczestników, wszystko można sprawdzić, klikając odpowiednią zakładkę z menu.

Wydaje mi się, iż poziom rywalizacji był nieco wyższy aniżeli w pierwszym sezonie. Żaden z medalistów PLPG I nie zdołał obronić miejsca na podium. Jak widać nie wolno spocząć na laurach, bo głodni sukcesu tylko na to czekają, by w kolejnych rozgrywkach jeszcze więcej trenować i sięgać po najwyższe cele. :p To zwiastuje niezłą rywalizację w zbliżającej się wielkimi krokami drugiej edycji Pucharu Polski, jak również kolejnym sezonie ligowym. Cześć!

-> Dział na forum z naszymi rozgrywkami <-
Dodał: Evil, 2014-03-03

Po raz drugi mistrzostwa czas zacząć!

Gry NES, Pegasus, FamicomNadszedł wreszcie ten długo wyczekiwany moment i nasza Liga znów gra. :p W drugim sezonie uczestniczy ósemka śmiałków, nowe konkurencje, nowe zasady, tak samo wielkie emocje.

Mam nadzieję, że tym razem nikt nie pęknie, zamiast walkowerów będziemy od początku do końca oglądać wyłącznie czystą giercową rywalizację na najwyższym poziomie. :P Już pierwsza kolejka (która właśnie się zakończyła) pokazała, że nikt nie zamierza tanio sprzedać skóry.

PLPG (od tego sezonu) będzie oddzielona od PPPG, zapisy do Pucharu rozpoczną się pod koniec rozgrywek ligowych (może na kolejkę, dwie przed końcem) a sama walka o trofeum zacznie się dwa tygodnie po zakończeniu sezonu ligowego. Pozostaje mi już tylko życzyć wszystkim powodzenia i wytrwałości na treningach. Do zobaczenia na podium (bo niżej nawet nie mierzę!). :p Naturalnie wszystko możecie śledzić, klikając w link pod niusem a aktualna sytuacja w tabeli jest do sprawdzenia w zakładce "Mistrzostwa Polski".

-> Informacje o rozgrywkach, nowinki... <-
Dodał: Evil, 2014-01-22

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Gry NES, Pegasus, FamicomPrzyjmijcie najszczersze życzenia wszystkiego wspaniałego z okazji Świąt Bożego Narodzenia. :) Niech pierwsza gwiazdka rozpędzi cienie i szarości dnia codziennego, rozpali Wasze serca i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Życzę Wam również, by czas świąteczny był magiczny, niezapomniany, ciepły od płomieni rodzinnego ogniska, po prostu najpiękniejszy. Cieszcie się obecnością najbliższych, najedzcie, wypocznijcie i znajdźcie chwilę na zadumę nad tym, co najistotniejsze. :)

Może składanie życzeń "w pakiecie" wydaje się troszkę pójściem na łatwiznę, ale chodzi wyłącznie o to, że najnormalniej w świecie mogę nie mieć czasu żeby między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem pogrzebać przy stronie. Więc przyjmijcie też życzenia wspaniałej zabawy na sylwestrowej imprezie oraz samych sukcesów i radości w nowym, 2014 roku! :)

Na koniec zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w drugiej edycji Polskiej Ligi Pegasusowych Graczy! Zapisy ruszyły, drugi sezon wystartuje prawdopodobnie jeszcze w styczniu. :) Oczywiście szukamy tylko osób odpowiedzialnych i systematycznych, bo rozgrywki trwać będą ogoło trzech miesięcy.

Zapisy do PLPG


-> A tu można złożyć życzenia innym użytkownikom :)
Dodał: Evil, 2013-12-22

Prawie grudniowa aktualizacja

Gry NES, Pegasus, FamicomKoniec listopada, kurz po bitwie (PLPG i PPPG) już opadł na dobre, przyszła pora na aktualizację. Pomyślałem, że dawno nie było takiej naprawdę dużej, pełnej niespodzianek, różnorodnej. Więc oto jest. :)

Tyle tego przygotowaliśmy, że nie wiem od czego zacząć. Może standardowo od recenzji - teksty podesłała dawno temu stała recenzentka ferret. Przejrzała swoim szklanym okiem i opisała gry Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen oraz Sack Of Flour. Kolejną zrecenzowaną grą jest Solomon's Key, a autorem recenzji SShady. Piszący stale i uparcie również się postarali, wanna-amigo zajął się grami Mike Tyson's Punch-Out!!, Last Ninja oraz Gauntlet (wystawiając im przy tym zbyt wysokie oceny :>). Nasza moderatorka m-o-07 jak zwykle przyjrzała się świetnej platformówce (:D) - Pocahontas. Nikomu nie mówcie, ale to podobno jedna z jej ulubionych gier. Jaro także nie próżnował, pograł i opisał Flintstones - The Surprise at Dinosaur Peak! (to już druga z gier o Flintstone'ach opisana przez tego pana, czyżby jakieś zamiłowanie do silnych mężczyzn z dużymi maczugami, hmmm...), drugą część przygód Kevina, czyli Home Alone 2 - Lost In New York, oraz legendarnego Pinball'a.

Macie co czytać :p dla tych, którzy lubią tą czynność łączyć na przykład ze słuchaniem muzyki, ruszyłem zapomniany trochę dział ze ścieżkami dźwiękowymi z gier. Możecie sobie posłuchać utworów z gier: Godzilla - Monster of Monsters!, Little Nemo - The Dream Master (moim zdaniem fantastyczny soundtrack), Blaster Master, Kid Icarus oraz Dragon Spirit - The New Legend (również zacne kompozycje).

Pewnie myślicie, że to tyle. Ależ skąd. Dla wielbicieli grania w przeglądarce zostały dodane trzy gry - Adventure Island (w wersji polskiej), Galaga i koszykówka Double Dribble.

Aleeee to jeszcze nie wszystko. Jest też coś dla tych, którzy lubią grać na emulatorach. Wygrzebanych zostało kilka gier - prototypów, możecie sprawdzić co znalazłoby się na kartridżach, gdyby konsole były oficjalnie sprzedawane do dziś. :p O dziwo część z tych gier jest naprawdę dobra, sprawdźcie sami (nie będę podawał linków, bo wszystkie gry można łatwo znaleźć na alfabetycznych listach - tutaj) tytuły Dragon Knife, Golden Axe, Happy Biqi III - World Fighter, Super Hero, Impartial Judge, Pokey, Beat'n'Box. A na końcu wymienię najciekawsze :p pegasusowe wariacje dotyczace hitów Angry Birds i Plants vs. Zombies. Srawdźcie koniecznie!

Uffff, trochę zajęło przygotowanie tej aktualizacji, ale było warto. Miłego czytania, grania, słuchania. Być może przed Bożym Narodzeniem jeszcze się uda coś sklecić, po Nowym Roku kolejny sezon ligowy, więc będzie się działo. Nie odchodźcie od odbiorników. :>

Komentuj!
Dodał: Evil, 2013-11-26

I po sezonie, Jaro Mistrzem Polski!

Gry NES, Pegasus, FamicomTak, moi drodzy - historyczny, pierwszy sezon Polskiej Ligi Pegasusowych Graczy dobiegł końca. Walka trwała do ostatniej kolejki i myślę, że każdy, kto na poważnie się zaangażował w zabawę, może się czuć zwycięzcą. :)

Słów kilka o końcowej klasyfikacji pierwszego sezonu naszej ligi. Bezkonkurencyjny okazał się Jaro, w jedenastu kolejkach nie doznał żadnej porażki, tylko raz zremisował. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski Pegasusowych Graczy w pełni załużone, gratulacje! Ze srebrnym medalem piszący tego niusa ja :p losy tytułu do końca nie były rozstrzygnięte. Na mecie rozgrywek zabrakło mi trzech punktów (które to nawiasem mówiąc straciłem właśnie z Mistrzem :p). Brązowy medal powędrował w ręce M'cina, który również do ostatniej kolejki musiał się bić o trzecie miejsce, pokonując w decydującym pojedynku kasięppp111 (czwarte miejsce na koniec sezonu). Piąta pozycja i 18 punktów na koncie, to wspólnie m-o-07 i orlasek. Niewiele, bo tylko o dwa punkty mniej, zdobył siódmy SzuSzu19. Dalej zdobywca Pucharu Polski Atos z trzynastoma punktami i wanna-amigo z dwunastoma. Ogon naszej ligi stanowi trójka graczy, która olała sprawę i praktycznie od poczatku do końca oddawała walkowery, psując przy tym nieco zabawę pozostałym. Są to ksysio1 (ostatecznie 3 punkty), Paula oraz Dudek (obydwoje bez punktów). Troszkę szkoda, że tak lekceważąco potraktowali rozgrywki i uczestników, ale co poradzić, jak widać różni są ludzie (zastanawiam się tylko po co było brać udział w Mistrzostwach przy takim podejściu, ale już się tego chyba nie dowiem).

Na koniec podziękowania. :) Z całego serca dziękuję wszystkim aktywnie uczestniczącym w rozgrywkach. Cieszę się, że przynajmniej część z Was (nas) tydzień w tydzień trenowała te często pokręcone konkurencje i walczyła o punkty. Mam nadzieję, że za niedługo stoczymy równie pasjonującą walkę w drugim sezonie. Oby już bez walkowerów i olewaczy, oby nadal w tak fajnej atmosferze, oby razem. Dzięki, dzięki, dzięki. To była fajna zabawa. :)

Osobne podziękowania składam na ręce m-o-07 i kasippp111 za pomoc przy organizacji rozgrywek. :)

-> Dział na forum z naszymi rozgrywkami <-
Dodał: Evil, 2013-10-16

Koniec I edycji PPPG - Puchar dla Atosa!

Gry NES, Pegasus, FamicomPierwsza zagadka sezonu rozwiązana. Po wyczerpujących czterech etapach Pucharu Polski Pegasusowych Graczy, na szczyt wdrapał się jeden uczestnik - Atos. :p

Tytułem krótkiego podsumowania pierwszej edycji - na starcie rozgrywek o Puchar stanęło szesnaścioro uczestników, na poszczególnych drabinkach turnieju odpadały osoby, które okupowały (i nadal okupują) czołowe miejsca w tabeli Polskiej Ligi Pegasusowych Graczy. Warto zauważyć, że w finale nie wystąpił nikt z miejsc 1-5. Potwierdziło się zatem powiedzenie, że liga ligą a puchary rządzą się swoimi prawami. :)

W finałowej rozgrywce, która polegała na pokonaniu jak najwyższą różnicą goli drużyny Meksyku w Goal 3, Atos - wygrywając 14:0 - okazał się lepszy o pięć bramek od SzuSzu19. Decydująca okazała się pierwsza połowa, w której zdobywca pucharu był niezwykle skuteczny. Gratulacje należą się jednak obydwu panom, walka była wyrównana a i samo dojście do finału jest nie lada osiągnięciem. :p

Bardzo dziękuję wszystkim uczestniczącym w walce o pierwszy Puchar Polski Pegasusowych Graczy. Liczę, że kolejne edycje będą się cieszyły jeszcze większą popularnością i wystartuje w nich nie 16 a kilkadziesiąt osób. :)

Oczywiście to nie jest koniec emocji jeśli chodzi o pierwszy sezon naszych rozgrywek. I Edycja PPPG się zakończyła, ale w Lidze walka o podium dopiero wkracza w decydującą fazę. Na trzy kolejki przed końcem wciąż pięć osób ma szanse na mistrzostwo a o podium teoretycznie może walczyć cała pierwsza ósemka ligowej tabeli. Najciekawsze w tej rywalizacji dopiero przed nami. :p

-> Dział na forum z naszymi rozgrywkami <-
Dodał: Evil, 2013-09-26

Już od pięciu lat nieprzerwanie z Wami! :)

Gry NES, Pegasus, FamicomTak moi drodzy, miło mi ogłosić, że właśnie dzisiaj serwis świętuje kolejną, piątą już, rocznicę swojego istnienia. :) Tradycją jest, że w tym wyjątkowym dniu pojawia się na stronie aktualizacja. Tym razem naprawdę spora. :p

Osoby posiadające zdolność pisania przygotowały masę tekstów. :) Zacznijmy od kobiet w porządku alfabetycznym: kasiappp111 zrecenzowała zręcznościowy klasyk w "babskim" wydaniu, czyli Ms. Pac-Man, oprócz tego straszny gniot na bazie popularnego filmu - Ghostbusters (Pogromcy duchów) a także przeciętną składankę 6 in 1. Moderatorka m-o-07 wzięła na warsztat jedną z moich ulubionych platformówek pod tytułem Whomp'Em oraz grę na rozruszanie mózgownicy - Tabo's Tactics. Panowie też nie próżnowali, Venetus zrecenzował gry Gyruss, Vice - Project Doom oraz Wrecking Crew. Kolejny już raz stałym punktem aktualizacji są teksty autorstwa użytkownika wanna-amigo. Tym razem zrecenzował on gry Defender of the Crown, Digger - The Legend of the Lost City oraz jedną z legend "tamtych czasów" - grę o chłopcu z gazetami, czyli Paperboy. Teksty zxcv również regularnie goszczą w naszych aktualizacjach, tym razem nie jest inaczej. Efektem pracy wspomnianego waszmościa jest recenzja gry o misiu latającym samolotem - TaleSpin.

Pewnie myślicie, że to koniec, ależ skąd... :p Mamy jeszcze od Atosa dwa spolszczenia a mianowicie gry Mega Man 3 oraz Mitsume ga Tooru. Do pobrania z alfabetycznej listy gier, bądź przy użyciu przycisku pod recenzjami wskazanych produkcji. Ufff, sporo tego... :D

To jeszcze nie wszystko. Chcę również złożyć serdeczne podziękowania dla osób zaangażowanych w tworzenie serwisu oraz dla czytelników, użytkowników naszej strony i forum, w końcu gdyby nie Wy, to wszystko straciłoby sens. :) Czasem dostaję pytania o to czy mi się nie znudziło prowadzenie tej strony przez tak długi czas. I jak to jest, że ciągle mi się chce przy tym działać. Szczerze mówiąc ja nieprzerwanie czerpię z tego radość, nie tylko z prowadzenia jednego z ostatnich totalnie niekomercyjnych serwisów ale też z jego użytkowania. Z pisania z Wami na forum, czytania maili czy wiadomości na gg, zbierania tekstów, które nadeślecie. Teraz jeszcze doszła Liga i Puchar graczy, gdzie będę mógł skopać Wam tyłki. :p Nawet jeśli czasem przychodzi kryzys, brak czasu, nawał zajęć, przez który nie chce mi się siadać do kompa ani nawet myśleć o kolejnej aktualizacji, to w końcu mija. Bo wiem, że warto - dla Was i dla siebie. Dzięki Wam dziewczyny i chłopaki za tych pięć fajnych lat :) dużo za nami i jeszcze więcej przed...

Komentuj!
Dodał: Evil, 2013-08-03

Mistrzostwa czas zacząć!

Gry NES, Pegasus, FamicomW poprzednim newsie pojawiła się wzmianka o naszej nowej inicjatywie. Po długich przygotowaniach udało się :) niniejszym zostaje otwarta pierwsza w Polsce Liga Pegasusowych Graczy!

Rozgrywki toczyć się będą w wielu różnych konkurencjach, jedna kolejka w każdym tygodniu. W pierwszym sezonie naszej Ligi bierze udział dwunastu uczestników. Mam nadzieję, że w przyszłości zainteresowanie będzie na tyle duże, że uda się stworzyć system rozgrywek złożony z dwóch, trzech lub więcej lig. :p

Oprócz Polskiej Ligi Pegasusowych Graczy (PLPG) rozgrywany będzie również Puchar Polski Pegasusowych Graczy (PPPG), w którym ilość uczestników jest nieograniczona! Każdy chętny może spróbować swoich sił, zapisy trwają do 18. sierpnia, zapraszamy serdecznie do udziału. :) Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie w odnośniku pod newsem. W prawym menu pojawił się nowy "guziczek", tam właśnie możecie śledzić aktualną sytuację w tabeli ligowej (czy drabince pucharowej). Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia, jak najlepszych wyników i pełnej emocji rywalizacji. :) Po raz kolejny wspólnie tworzymy historię.

-> Informacje o rozgrywkach, zapisy, nowinki... <-
Dodał: Evil, 2013-07-28

Lato za pasem, aktualka... Z ananasem...

Gry NES, Pegasus, FamicomTrzeba po raz kolejny lekko odkurzyć stronę. :p Problemy z wolnym czasem, a raczej jego brakiem, chyba za kilka dni zostaną zażegnane. Wszystko wskazuje na to, że od teraz aktualizacje będą tak częste, jak kiedyś. :)

Tak czy inaczej, życzenia po Wielkanocy troszkę za długo wisiały w niusie. :p Aktualizacja nie jest wielka, ale to tylko początek. Za czas jakiś (jestem w trakcie dopracowywania szczegółów) na stronie i forum będzie się sporo działo. Czekajcie cierpliwie :p albo niecierpliwie, jeśli Wam nie szkoda zdrowia na życie w nerwach.

Co tymczasem nowego na stronie? Cztery recenzje gier, trzy przygotowane przez wanna-amigo. Pierwsza ze zrecenzowanych gier, to Code Name - Viper, druga Platoon. Na moment się zatrzymam, bo nie ukrywam, że dla mnie osobiście oceny wystawione przez autora są dość kontrowersyjne. :p Obydwie te gry posiadałem na kartridżach, więc siłą rzeczy mocno je "oklepałem" i nigdy w życiu nie postawiłbym "Platoon'a" ponad "Code Name - Viper". Pierwsza z gier jest straszliwie kiepsko wykonana, żołnierz pokraczny, akcja powolna i nudna, z kolei druga z wymienionych jest jedną z ciekawszych gier, jakie miałem. :p Może troszkę sterowanie niedopracowane, ale rozgrywka dynamiczna, wymagająca, wciągająca. Każdy ma swój gust, jak widać. :p Tym bardziej jestem ciekawy Waszej opinii, zapraszam do dyskusji na forum. Trzecia z gier, opisana przez wanna-amigo, to strategia North & South.

Autorem ostatniej recenzji jest zxcv, a opisana przez niego gra, to całkiem fajna zręcznościówka Thunder & Lightning. Zapraszam do lektury, grania i dyskutowania na forum. :)

Jak wspomniałem we wstępie - prawdopodobnie aktualizacje będą teraz częstsze, a niedługo pojawi się niespodzianka, która (mam nadzieję) stanie się stałym elementem forum i strony. Póki co cichosza. :) Żeby nie było, że obrazek przy niniejszym niusie jest bez sensu dodam hmmmm... A na nas nie ma siły!

Komentuj!
Dodał: Evil, 2013-06-09

Wesołego Alleluja!

Gry NES, Pegasus, FamicomZ okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy przyjmijcie najszczersze życzenia zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, spokoju ducha, poczucia bliskości, rodzinnego ciepła i nadziei na lepsze jutro.

Niech każdy z Was spędzi ten czas (taki mały sprytny rym) wyjątkowo i pięknie. Odsuńcie wszelkie troski dnia codziennego i jak najszerzej oraz jak najczęściej uśmiechajcie się do siebie nawzajem. Słyszałem, że w tym roku tylko uśmiech i radość płynąca z bycia razem z bliskimi może przywołać wiosnę. Liczę na Was. :) I życzę dodatkowo żeby ten wyjątkowy nastrój nie wyparował zaraz po Świętach, niech zostanie w Waszych sercach na pozostałą część roku, codziennie na nowo dodając sił.

Naturalnie jeśli ktoś zamiast pisanek zrobił Dizzy'ego i jego rodzinkę, jak co roku czekam na zdjęcia. Wrzucajcie je na forum, albo ślijcie mi na skrzynkę, a ja przekażę forumowej ekipie. :)

Wejście na forum
Dodał: Evil, 2013-03-28

Dłuuuugo oczekiwana aktualka.

Gry NES, Pegasus, FamicomKurczę poczatek marca, a tu dopiero pierwszy nius w tym roku :p odrobinę się strona przykurzyła, ale mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach i miesiącach będzie odrobinę więcej wolnego czasu i na kolejne aktualizacje nie będziecie musieli czekać tak długo. :)

Mówią, że cierpliwość popłaca. Tym razem również :D nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - przez te miesiące zebrała się cała góra tekstów. W ten oto sposób niniejsza aktualizacja jest jedną z największych w historii serwisu, a na pewno najbardziej obfitą jeśli idzie o recenzje i opisy gier. :) Zacznę może od czegoś innego - dzięki użytkownikowi batter86 możemy się cieszyć polskim językiem w świetnej strzelance - Gun Nac (link do pobrania polskiej wersji jak zwykle pod tekstem, albo na liście gier).

Nie będę rozciągał tego wpisu, po prostu wymienię poszczególne teksty podesłane przez użytkowników i załogę. Po kolei, niejaki olimpijczyk00 opisał dla Was grę Choujin Sentai - Jetman. Z kolei zxcv zajął się Tiny Toon Adventures 2 - Trouble in Wackyland oraz świetnym Snow Bros. Poza wymienionym odrobinę wyżej tłumaczeniem, batter86 postanowił też trochę napisać, a mianowicie o grach Garfield - A Week of Garfield i James Bond Jr. Nasza moderatorka m-o-07 po raz kolejny wzięła pod lupę serię gier dla prawdziwych twardzieli. Są to kolejno: Sesame Street 123, Sesame Street ABC, Sesame Street ABC - 123 oraz Sesame Street - Countdown.

Pewnie myślicie, że to koniec. To teraz Was zaskoczę - NIE. :p Użytkowniczka kasiappp111 również się napracowała, czego efektem są recenzje: Friday the 13th, Castle of Dragon (swoją drogą przy tej recenzji naszła mnie refleksja - ciekawe dlaczego wszystkie legendarne dziewicożerne smoki dawno temu wyginęły... Z głodu? :>), Karateka, Lemmings, Tetris od Tengen, Toki, Trojan, a także Ultimate Stuntman. Znalazł się jednak ktoś, kto napisał i wysłał do nas jeszcze więcej tekstów. Niejaki wanna-amigo zdobywa nieoficjalny tytuł hardkora sezonu. Patrzcie za co, oto efekty jego pracy: Aces - Iron Eagle 3, Action 52, Advanced Dungeons & Dragons - Hillsfar, Adventures of Bayou Billy, Air Fortress, Alien 3, Astyanax, Adventures of Lolo, Chessmaster, Crash 'n the Boys - Street Challenge, Cross Fire, Dig Dug, Olympic IQ, Zen Intergalactic Ninja oraz Uncharted Waters. Przyznacie, że tytuł w pełni zasłużony. :D

Mam nadzieję, że choć trochę to długie oczekiwanie zostało Wam zrekompensowane. Jest co czytać, jest o czym dyskutować na forum (do czego jak zwykle bardzo zachęcam). Mam nadzieję, jak już zresztą pisałem, że kolejne aktualizacje będą się pojawiały nieco częściej. Dziękuję za wyrozumiałość oraz oczywiście za te wszystkie teksty, no i spolszczenie rzecz jasna. Znowu wyszło, że wszyscy się napracowali przez te miesiące, a ja się leniłem i nie wrzucałem na stronę. Trudno. :D

Komentuj!
Dodał: Evil, 2013-03-03

Wyniki plebiscytu i trochę tekstów na Święta. :)

Gry NES, Pegasus, Famicom[Zgarnia śnieg z klawiatury] Ostatnim razem aktualizowałem stronę w pięknej, jesiennej scenerii. Nie wiem kiedy zleciał ten cały czas, ale kurczę zostało kilka dni do Bożego Narodzenia, jeszcze mniej do końca świata. Najwyższa pora podrzucić Wam coś nowego.

Mamy już wyniki ogólnoforumowego głosowania na Top Wszech Czasów w poszczególnych kategoriach gier. Powiem szczerze, że w wielu przypadkach, podliczając głosy, byłem naprawdę bardzo zaskoczony. Wielu moich faworytów nie ma nawet w pierwszych trójkach, ale jak widać Wasz gust nieco różni się od mojego. :p Walka była zacięta, jest nawet kilka gier z taką samą liczbą głosów. Mówiąc krótko - było ciekawie. Dziękuję wszystkim za udział w plebiscycie. Zwycięzców możecie zobaczyć klikając w zakładkę "ROM-y".

W tytule niusa jest coś o tekstach, mamy ich tym razem sporo. M'cin zajął się grą, która moim zdaniem nie zdobyła takiego rozgłosu, na jaki zasługiwała, bo jest naprawdę ciekawa i dobrze wykonana, mowa o Gargoyle's Quest II - The Demon Darkness od Capcom. Kolejny tekściarz, Orlasek opisał dla nas grę Power Blade 2, równie dobrą, ale chyba nieco bardziej popularną. Pora nadrobić zaległości, bo z tego co pamiętam nigdy tego tytułu nie ukończyłem. :p Pojawiły się też dwie osoby spoza załogi, które chciały się popisać swoim pisarskim talentem. Dzięki nim mamy jeszcze kilka tekstów do aktualizacji. :) Użytkownik o pseudonimie Mintusek przygotował tekst o prostej w założeniach grze zręcznościowej Brush Roller. Najbardziej pracowity okazał się niejaki batter86, zrecenzował: przyzwoite RPG - Chronicle of the Radia War, dobry shoot'em up - Gun Nac, średnią platformówkę z kultową postacią - EarthWorm Jim 3, świetne wyścigi motorówek - Eliminator Boat Duel, oraz hmmmmm symulację gry w kasynie - Casino Kid. Dla każdego coś miłego. :p

Na tym mógłbym zakończyć aktualizację ale, że jest ona ostatnia przed Bożym Narodzeniem - przyjmijcie najszczersze życzenia udanych, rodzinnych, miło spędzonych Świąt. Wykorzystajcie ten czas, by na chwilę zwolnić i pomyśleć. Odnajdźcie w sobie nadzieję, wiarę i miłość. Niech magia tych dni zostanie z Wami na dłużej, czyniąc świat piękniejszym. Wszystkiego dobrego. :)

Komentuj!
Dodał: Evil, 2012-12-18

Kilka recenzji, poradnik i inne drobiazgi.

Gry Pegazus, gry z pegazusaMieliśmy delikatny zastój, jesienna depresja zapanowała w gronie tekściarskim, ale na szczęście udało się ją wreszcie pokonać. Aktualizacja może trochę skromna tym razem, ale przecież nie liczy się ilość, tylko jakość. Zresztą w najbliższym czasie zapowiada się coś wielkiego. Szczegóły za chwilkę, najpierw po kolei wymienię co tym razem w trawie przykrytej śniegiem piszczy. :p

Zacznijmy może od czegoś do poczytania, użytkownik zxcv po raz kolejny wziął się za pisanie. Wyszedł z tego całkiem obszerny tekst o platformówce z sympatycznym kotem, uzbrojonym w rękawicę bokserską na sprężynie, w roli głównej - Rockin' Kats. Nie wiedzieć czemu kocia tematyka spodobała się również naszej moderatorce i tekściarce w jednym, czyli m-o-07, opisała ona grę Cat Ninden Teyandee, jedną z moich ulubionych platformówek swoją drogą.

Ostatnim tekstem dotyczącym gry, tym razem już nie o kotach, jest recenzja Popeye, którą popełnił Orlasek. Na koniec jeszcze poradnik mojego autorstwa, który mam nadzieję ucieszy wszystkich użytkowników smartfonów z coraz bardziej popularnym systemem Android od Google. Opisałem krok po kroku jak uruchomić i optymalnie ustawić emulator przeznaczony pod ten właśnie system. Wszystkiego dowiecie się klikając tutaj. Mam nadzieję, że się przyda. :)

Poza tekstami pojawiło się również spolszczenie do gry Little Nemo - The Dream Master. Jeśli ktoś preferuje granie w ojczystym języku, to polecam. :p

Definitywnie na sam koniec mam do Was wszystkich prośbę, a tym samym zaproszenie. Chodźcie na forum i weźcie udział w plebiscycie na Top Wszech Czasów. Wspólnie wybierzemy najlepsze gry z poszczególnych gatunków, lista zostanie umieszczona tutaj - na stronie, każdy odwiedzający będzie miał okazję poznać gust "ogółu". Oczywiście im więcej osób weźmie udział w głosowaniu, tym bardziej miarodajne będą wyniki. :) Szczegóły na naszym forum w dziale "Gry". Z góry dziękuję wszystkim za udział w zabawie.

Komentuj!
Dodał: Evil, 2012-10-29

Trochę atrakcji... Na koniec wakacji.

Gry NES, Pegasus, FamicomLubicie ten czas, kiedy kasztany zaczynają dojrzewać? Kiedy w pełnym słońcu nie można już smażyć się niczym kotlet? Tak, tak - kończą się wakacje, część z Was wraca do szkół, inni cieszą się jeszcze miesiącem wolnego przed rozpoczęciem roku akademickiego. Tak czy inaczej lato pełne wrażeń powoli przechodzi do historii.

Żeby trochę umilić ten dołujący okres przygotowaliśmy sporą aktualizację :p będzie dużo tekstów, a i miła niespodzianka się znajdzie. No to ogłoszenia parafialne czas zacząć. Znana i lubiana tekściarko-moderatorka m-o-07 opisała dla Was grę Puzznic, w sam raz ten tytuł nadaje się żeby rozrzuszać szare komórki po leniuchowaniu. Swoją drogą ciekawe, że grami logicznymi zajmuje się u nas praktycznie jedynie m-o-07. :> Nie żebym sugerował cokolwiek na temat pozostałej części załogi, ze mną włącznie.

(Podobno) Równie znany i (podobno) równie lubiany tekściarz Orlasek zajął się grą, która z kolei nie wymaga specjalnie myślenia (ciekawe dlaczego? :>), a mianowicie Hokuto no Ken. Największą liczbę tekstów przysłał tym razem ktoś spoza załogi - użytkownik o jakże dźwięcznym pseudonimie zxcv. Są to dość krótkie opisy, ale z pewnością pomogą przynajmniej zorientować się o czym dana gra jest i czy może Was zainteresować. :) Tytuły przez niego opisane, to: Pac-Man, Wacky Races, Tennis, Don Doko Don 2, Donald Duck, Adventures in the Magic Kingdom, Time Zone, Tiny Toon Adventures 6 (godny zainteresowania twór piracki, oparty na grze wydanej na konsoli Game Boy), Volleyball, Dog Town, Wa Di Lei oraz Mickey's Safari in Letterland. Sami przyznacie, że sporo tego, jeśli ktoś z Was ma ochotę opisać jakąś grę, to śmiało. Teksty możecie wysyłać na maila evil@gry-pegasus.xaa.pl, pojawią się na stronie w kolejnych aktualizacjach. :p

Wspominałem też o niespodziance i rzeczywiście jest. Mimo, że Pegasusy, Famicomy i NES-y poszły już niejako w odstawkę, to nadal są ludzie, którzy tworzą gry kompatybilne z tymi konsolami (można je odpalić na emulatorze, bądź też nagrać na kartridż, jeśli ktoś ma odpowiedni sprzęt i wiedzę). I właśnie taka gra jest zapowiedzianą niespodzianką - D-Pad Hero 2, luźno wzorowana na wielkim hicie Guitar Hero, solidnie wykonana, grywalna. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. Enjoy! :) Przypominam, że pierwsza część tej gry również jest na naszej stronie - o tutaj.

I to by było na tyle. :D Życzę Wam wszystkim spokojnego i bezbolesnego powrotu do powakacyjnej rzeczywistości, przy okazji miłego grania, czytania i pisania na forum. :)

Komentuj!
Dodał: Evil, 2012-09-02

Cztery lata z Wami!

Gry NES, Pegasus, FamicomCzas pędzi niczym nowe pociągi polskich kolei. Kto by pomyślał, że to już cztery lata. :)

Od razu na wstępie powiem, że tym razem aktualizacja nie będzie duża, bo niestety kilka dni temu miałem awarię dysku komputera, na szczęście większość danych archiwizuję, ale póki co jeszcze nie mam na swoim sprzęcie wszystkiego, co miałem wcześniej i zapewniało mi komfortową pracę, dlatego tym razem musimy polegać na tym, co stworzyła pozostała załoga serwisu. :)

A załoga, jak to załoga - wakacje są, zlot sobie zrobili (relacja dla zainteresowanych na forum :p) i się obijają. Po wakacjach trzeba ich będzie pogonić. Jedynie Jaro się napracował i podesłał spolszczone wersje niewątpliwie kultowych gier - Donkey Kong, oraz Road Fighter. Nie wiem czy to prawda, ale podobno na następną aktualizację ma spolszczyć pozostałe gry znajdujące się na stronie, czy jakoś tak. :D

Na koniec chciałem Wam podziękować za te fascynujące cztery lata. Wam - użytkownikom, którzy korzystacie z tej strony, piszecie na forum, dorzucacie się do serwera, dzięki czemu serwis może być w pełni darmowy w użytkowaniu i bez reklam, chwalicie naszą pracę i krytykujecie rzeczy, które nie wszystkim się podobają. :)

Wam - graczom, którzy śledzicie naszą stronę zbierając wszelkie "drobinki" dodawane z każdą kolejną aktualizacją, gracie przez sieć, kupujecie konsole i kartridże, świetnie się bawicie emulując swoją ulubioną platformę na telefonach, komputerach.

I wreszcie Wam - załodze, która poświęca swój wolny czas, a czasem wręcz znajduje sobie wolny czas, dla rozwoju serwisu - pisząc teksty, mozolnie tworząc spolszczenia, moderując forum, podsuwając świeże pomysły dotyczące przyszłości strony. Dużo razem zrobiliśmy i jeszcze wiele przed nami. Nie zawsze było i będzie tak różowo jak w szafie u M'cina, ale damy radę, w końcu Pegasus rulez. :)

Po prostu dziękuję. Mam nadzieję, że na piątej, dziesiątej i setnej rocznicy też Was wszystkich nie zabraknie. :p

Komentuj i złóż życzenia!
Dodał: Evil, 2012-08-03

Kilka nowinek :)

Gry NES, Pegasus, FamicomDuża część załogi cierpi na brak czasu z powodu wszechobecnej sesji, ale udało nam się przed Mistrzostwami Europy zebrać materiał na aktualizację. :)

Największą robotę odwalił tym razem ponownie Jaro (pisałem w poprzednim niusie, że będziemy go poganiać, jak widać pejczyk jest nad wyraz skuteczny :D). Spolszczył on bowiem kilka hitów - Contrę, Super Contrę, Excitebike, Super Mario Bros i (trochę wpasowując się w obecną sytuację w kraju, czyli szaleństwo związane z Euro 2012) najlepszą grę piłkarską - Goal 3. :p

Drugą osobą, która się napracowała jest M'cin, dzięki niemu pojawiła się recenzja gry z zapomnianego już niemal gatunku "celowniczków" - Cabal.

Na miłe zakończenie ja dodaję jeszcze Ninja Gaiden 3 w wersji online i genialne dwie ścieżki dźwiękowe, pierwsza z gry Batman, natomiast druga z Fantastic Adventures of Dizzy, zapraszam do słuchania, czytania, grania "po polsku" i bezpośrednio w przeglądarce. :p A z okazji Mistrzostw Europy życzę Wam wspaniałych emocji, oczywiście pozytywnych. Tym, którzy nie interesują się piłką z kolei życzę wyrozumiałości dla kibiców i wytrwałości, Euro też się kiedyś skończy. Mimo, że jest "spoko". :D Do boju Orły! :D

Komentuj!
Dodał: Evil, 2012-06-05

"Polacy nie gęsi..."

Gry NES, Pegasus, FamicomPiękny wieczór, piątek trzynastego - idealny moment na kolejną aktualizację, jakże patriotyczną. :p Zanim jednak przejdę do sedna sprawy i stanie się jasne czemu Marian na obrazku właśnie powiesił polską flagę, chciałbym poruszyć dość smutny temat.

Zrobiłem tą stronę z myślą, że będzie ona niekomercyjna (jedna z niewielu, być może ostatnia tak popularna), nie ma tutaj reklam, wszystko dostępne jest zupełnie za darmo. Załoga również pracuje dla Was w czynie społecznym. Niestety w ostatnim czasie bardzo ograniczyło się grono ludzi dorzucających drobne na serwer. W zasadzie pieniędzy mamy w tej chwili zebranych tyle, że wystarczy na opłacenie zaledwie jednego miesiąca korzystania z serwera. Nie chcemy nikomu wyciągać pieniędzy z kieszeni, zarabiać na stronie, ani tym bardziej umieszczać na niej reklam. Jeśli macie ochotę, by się dołożyć, podziękować nam za pracę, poświęcony czas i wysiłek, to tutaj jest wszystko opisane.

Mam nadzieję, że nadal będzie to strona nas wszystkich. Z góry dziękuję. :) Po tym przydługim wstępie przechodzimy do właściwej części, czyli "co nowego" - za sprawą Jaro od dzisiaj będziecie mogli pograć w kilka gier z Pegasusa przetłumaczonych na nasz ojczysty język! :p Oczywiście takie tłumaczenie zajmuje sporo czasu, więc jeszcze duuużo brudnej wody upłynie w Wiśle zanim Jaro przetłumaczy wszystkie gry, ale będziemy go poganiać. :D

Póki co przetłumaczone zostały Adventure Island, Balloon Fight, Binary Land, F-1 Race, Jackie Chan's Action Kung Fu, Lunar Ball oraz Soccer. Link do pobrania polskiej wersji jest pod tekstem, obok tego standardowego przycisku do pobierania wersji oryginalnej, pobrać można również bezpośrednio z alfabetycznej listy gier. :)

Dalsza część aktualizacji jest już bardziej standardowa - dodałem cztery nowe ścieżki dźwiękowe - z gry Bard's Tale 2, Captain America and the Avengers, Crisis Force, oraz Captain Silver. Zapraszam do słuchania. :p

I zupełnie na koniec - ruszyłem trochę podział gier na kategorie, dodając kolejną literkę, czyli "c". I póki co tyle, czekajcie na kolejne aktualizacje. Niedługo pojawi się solucja Chronicle of the war Radia, oraz jak zwykle kilka drobiazgów, składających się na ciekawą całość. :)

Komentuj!
Dodał: Evil, 2012-04-13

Wesołego Alleluja!

Gry NES, Pegasus, FamicomZ okazji Świąt Wielkiej Nocy przyjmijcie, drodzy użytkownicy, najszczersze życzenia aby ten czas minął Wam w zdrowiu, szczęściu, rodzinnej atmosferze pełnej miłości i spokoju. Zapomnijcie na moment o codziennych troskach, kryzysie, dziurach w drogach, kosmicznych cenach benzyny. Cieszcie się tym, że jesteście razem, wspominajcie miłe chwile spędzone z osobami, których już obok Was nie ma, napełnijcie serca nadzieją na lepsze jutro. :)

Nie zapomnijcie pomalować pięknie pisanek (jeśli ktoś zechce zrobić ze swojego jaja Dizzy'ego, ewentualnie machnąć na nim malunek z bohaterem ulubionej gry z Pegasusa, to czekamy na zdjęcia! :p), przystroić koszyczka i pełni optymizmu przeżyjcie tą Wielkanoc najcudowniej jak potraficie. Może uśmiech i radość przepędzą deszczowe chmury i zimne powietrze, o których trąbią we wszystkich serwisach pogodowych. :)

A i w poniedziałek panowie symbolicznie powrzucajcie koleżanki do rzek, stawów, jezior, albo najlepiej do morza, bo chyba im więcej wody, tym większe powodzenie, czy jak to tam było w tradycji. :p Ciekawe czy jeśli sam wskoczę do jakiegoś wielkiego zbiornika, to też zadziała, hmmm...

Więc jeszcze raz - wszystkiego dobrego! Obyśmy za kilka dni wszyscy mogli z uśmiechem powiedzieć, że to były naprawdę udane i zupełnie wyjątkowe Święta. :)

Dodał: Evil, 2012-04-05

Rewolucja na stronie - sypiemy nowościami! :)

Gry NES, Pegasus, FamicomDługo czekaliście na tą aktualizację, niestety po drodze przypałętała się sesja zimowa, którą trzeba było zaliczyć i skutecznie pożerała zasoby wolnego czasu. Poza tym chciałem żeby ta pierwsza w nowym roku aktualka była wyjątkowa, obszerna, wielka. I tak rzeczywiście jest :p można powiedzieć, że macie przed sobą prawdziwą rewolucję na stronie. Po kolei opiszę co nowego się pojawiło...

Przede wszystkim przebudowane zostało całkowicie menu - teraz strona jest znacznie przyjemniejsza w użytkowaniu i ładniejsza. Układ przycisków został od nowa, bardziej logicznie ustalony. Dział z tekstami jest dużo bardziej przejrzysty. Pojawiła się również zupełnie nowa (dawno temu sugerowana przez użytkownika chip'n'tune i wreszcie wcielona przeze mnie w życie :p) kategoria - KOMPLETNE ŚCIEŻKI DŹWIĘKOWE z gier, na dobry początek jest ich dziesięć, z czasem będą naturalnie dodawane kolejne. Zapraszam do słuchania!

Jest też kilka drobnych poprawek, które na pewno z czasem sami zauważycie. :) Teraz przejdźmy do stałych punktów programu - nowe recenzje - trzy od m-o-07: opisana została świetna platformówka Bonk's Adventure, opowieść o ptaszku, czyli Kiwi Kraze, oraz konsolowa wersja kultowej gry planszowej - Monopoly. Z kolei Orlasek wziął się za znaną strzelankę z małym helikopterem w roli głównej - Raid on Bungeling Bay, oraz za przyjemną grę zręcznościową, zrealizowaną w rzucie izometrycznym - Marble Madness.

Pojawiły się również trzy nowe gry online - Little Samson, R.C. Pro-Am 2 oraz Robocop 2. Jeśli ktoś lubi pograć bezpośrednio w przeglądarce, to naturalnie polecam. :)

Na koniec dodam, że powoli zaczyna nam brakować pieniędzy na utrzymanie serwisu, a przecież mieliśmy robić stronę niekomercyjną, bez reklam! To jak, pomożecie? :p Szczegóły tutaj. I to by było na tyle. Mam nadzieję, że zmiany i nowy dział z muzyką przypadną Wam do gustu. A my będziemy dalej pracować, by strona stawała się coraz lepsza i lepsza... :)

Komentuj!
Dodał: Evil, 2012-02-17

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! :)

Gry NES, Pegasus, FamicomŚniegu nie widać, mróz niby jest, ale co to za mróz... Kiedyś, to były zimy! Teraz zamiast lepić bałwana ulepiliśmy dla Was aktualizację. Kilka tekstów, trochę małych rewolucji, takie tam. :p

Zacznijmy od tekstów - m-o-07 opisała nam dwie mało znane gry Great Deal, oraz Quinty. Drugi z tekściarzy, którzy postanowili się nie obijać przed Świętami - Orlasek - zajął się znaną (i pewnie przez wielu lubianą) strzelanką Macross. Ostatnią osobą, która zasiliła niniejszą aktualizację swoją twórczością jest Jaro. Opisał on wariację na temat bilarda, czyli Lunar Ball. Zapraszam do czytania i grania. :)

Teraz słów kilka o małych przeróbkach naszego serwisu. Postanowiłem zlikwidować subdomenę z grami online. Rzadko pojawiały się tam nowe gry, gdyż aktualizowanie równolegle dwóch serwisów było zbyt czasochłonne, jak na moje obecne możliwości. :p Może "zlikwidować", to złe słowo. Po prostu przeniosłem wszystkie gry na tą - główną - domenę. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest nawet wygodniejsze. Przy każdej kolejnej aktualizacji będę się starał dorzucać kilka nowych tytułów dla lubiących pograć bezpośrednio w przeglądarce. :)

To by było tyle odnośnie aktualizacji. Przejdźmy do spraw najważniejszych :) z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam - użytkownikom, czytelnikom, oraz załodze współtworzącej serwis - wszystkiego, co najlepsze. Odnalezienia w tym wyjątkowym czasie wartości, o których zdarza nam się zapominać. Miłości, nadziei, radości płynącej z przebywania w gronie najbliższych. A, że czasem nawet przyziemne bywa przyjemne (ech ten wrodzony talent do rymowania :p) życzę Wam również samego dobrego jedzonka, pięknie przystrojonej choinki i słodkiego leniuchowania, niewielu kilogramów złapanych "ponad program", oraz fascynującej ramówki w telewizji.

Między Świętami a Nowym Rokiem nie będziemy pracowali nad kolejną aktualizacją, więc dołączam również życzenia udanej zabawy na sylwestrowym balu i wspaniałego 2012-go. Oby nam się! :)

Komentuj!

Jesienne niespodzianki

Gry NES, Pegasus, FamicomWreszcie doszliśmy do siebie po urodzinach serwisu! :D A tak mówiąc poważnie, to udało się sklecić piękną aktualizację. Tym razem nie tylko nowe recenzje (chociaż tych też nie zabraknie). A oto, co dziś w programie: :)

Zacznijmy od recenzji, bo mamy ich sporo - m-o-07 zajęła się trzema grami - Color A Dinosaur, Wait and See! oraz Flipull - An Exciting Cube Game. Niejaki Humbos opisał siatkówkę plażową - Super Spike V'ball, natomiast Orlasek wziął pod lupę Moai Kun, Power Rangers 2 i Ultimate Basketball. :)

Ale to nie koniec czytania, o nie! Pierwszy raz na łamach naszego serwisu pojawia się solucja, czyli dokładny opis przejścia gry - krok po kroku. :) Autorem jest Orlasek, a gra którą dla Was przeszedł i opisał, to przygodówka King's Quest V. Jeśli nadal chce Wam się czytać, to jest również mój tekst, takie tam przemyślenia na temat wykorzystywania motywów filmowych w grach na Pegasusa / NES :)

Na koniec jeszcze drobny prezent od kogoś, kto podpisał się Daniel86 - gra Super Mario Bros przetłumaczona na język esperanto. :) Pobrać można naturalnie z naszej listy gier na "S".

Ufff, mam nadzieję, że Wam się podoba. Trochę się naczekaliście na tą aktualizację ale myślę, że było warto. :) Zapraszam do komentowania na naszym forum. Nie dajcie się jesieni! :p

Komentuj!
Dodał: Evil, 2011-10-27

Już 3 lata z Wami!

Gry NES, Pegasus, FamicomAle ten czas leci :) Jeszcze pamiętam, kiedy pisałem pierwszego, koślawego niusa na prawie pustej stronie, a tu już trzecie urodziny serwisu.

Z tej właśnie okazji chciałem podziękować wszystkim czytelnikom i użytkownikom naszego portalu. Załoga przygotowała nieco nowych tekstów, ja przygotowuję nową wersję forum, która pojawi się lada dzień, bynajmniej nie obijamy się w tym jakże wzniosłym momencie. :D

Witamy w tekściarskim gronie Arancie, przygotowała ona recenzje gier Captain America and the Avengers, trzeciej części Ninja Gaiden, Othello, oraz popularnej gry wyścigowej Road Fighter.

Pozostałą część ekipy już znacie :p m-o-07 opisała grę, której nie cierpię :D a mianowicie City Connection, M'cin zrecenzował Fire 'n Ice oraz Moon Crystal. A pan Gararz zawstydził wszystkich i przygotował długi tekst o akcesoriach do Famicom i NES, okraszony dużą ilością zdjęć :p

Zapraszam do lektury. :) Były już podziękowania, to na koniec dodam jeszcze skromne życzenia. Życzę Wam, użytkownicy, załodze współtworzącej serwis i sobie również, żeby nigdy nie zgasł w nas zapał do rozwijania tego serwisu. Oby dane nam było świętować pięćdziesiątą rocznicę, zrobimy to hucznie, z tortem, szampanem, ja będę wyglądał jak obszarnik, taki wiecie... Z wąsami. :p Mówiąc krótko - oby nam się! Wszystkiego dobrego i chodźcie na forum! :p

Komentuj!
Dodał: Evil, 2011-08-03

Wakacyjna aktualizacja :)

Gry NES, Pegasus, FamicomAch wreszcie nadeszły te wymarzone i długo wyczekiwane wakacje. My po raz kolejny podciągamy rękawy i bierzemy się do roboty, czego efektem jest niniejsza aktualizacja. :)

Na stronie zagościły cztery nowe teksty, w tym trzy przygotowane przez naszego nowego, oficjalnego tekściarza - Chip'n'tune. Gry, które zrecenzował, to: po pierwsze - przygody chłopca z wielkim młotem, czyli Hammerin' Harry, po drugie - platformówka, która odrobinę klimatem przypomina mi serię Castlevania, ale może po prostu mam bujną wyobraźnię :D sprawdźcie sami - 8 Eyes, no i po trzecie - również przyjemna gra platformowa - Darkman. Zapraszam do lektury, a nowemu członkowi załogi życzę tradcyjnie niesłabnącego zapału do pracy. :)

Ale żeby nie było, że "nowi" pracują, a "starzy" się obijają, również Jaro przygotował tekst, a dotyczy on gry pod tutułem Spartan X, opowiadającej o nieustraszonym mistrzu sztuk walki.

I póki co to by było na tyle. :) Dołączam jeszcze życzenia dobrej pogody i udanego wypoczynku. Następna aktualizacja na pewno będzie bardziej obszerna, to mogę obiecać, ale reszta niech pozostanie tajemnicą. ;)

Komentuj!
Dodał: Evil, 2011-07-05

Rośniemy w siłę z każdym dniem! :)

Gry NES, Pegasus, FamicomW weekend, który właśnie dobiega końca, liczba zarejestrowanych na naszym forum użytkowników przekroczyła 2000! :)

Ten świetny wynik oznacza, że już niedługo wspólnie zapanujemy nad światem! :p Mam nadzieję, że z każdym dniem ciągle będzie nas przybywać, a dyskusje na forum będą długie, ciekawe i zażarte.

Zachęcam wszystkich niezdecydowanych, by również dołączyli do naszej społeczności. Nie ma na co czekać, bo lada moment zostaniecie ostatnimi osobami w Waszym otoczeniu, które nie mają konta na naszym forum i nie grają w gry z Pegasusa. :D

Kliknij, by wejść na FORUM.
Dodał: Evil, 2011-05-22

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Gry NES, Pegasus, FamicomZdrowych, pogodnych, pełnych wiary, nadziei i miłości Świąt Wielkiej Nocy, oraz mokrego Dyngusa, życzy Wam admin. :p

Niech ten wyjątkowy czas pozwoli Wam zbliżyć się i ogrzać rodzinnym ciepłem, tchnie w Was siłę i ochotę do pięknego przeżywania każdego kolejnego dnia.

Postarajcie się nie przejeść, a jeśli już ktoś się nie potrafi oprzeć, to w Lany Poniedziałek uciekając/goniąc (zależnie od płci i aktualnej sytuacji wiadrowo-sikawkowej :p) spalcie wszystkie zbędne kalorie.


I tak zupełnie na koniec chciałem Wam jeszcze życzyć, żeby Wielkanocny Zając nie przyszedł tylko dla jaj. Wszystkiego dobrego!

Dodał: Evil, 2011-04-22

Rozwiązanie konkursu + wiosennych tekstów czar.

Gry Pegazus, gry z pegazusaTroszkę czasu upłynęło od ostatniej aktualizacji, ciężko było o dobrą organizację w okresie sesji, ale wreszcie się udało :D

Wraz z nadejściem wiosny czeka Was sporo niespodzianek, po kolei. Mamy już wyniki Pegasusowego Konkursu Literackiego! Wszystkie wyróżnione i nagrodzone utwory, możecie przeczytać tutaj. Gratuluję i dziękuję wszystkim serdecznie za wzięcie udziału w zabawie. :)

Druga niespodzianka, która mam nadzieję ułatwi wszystkim życie - od dzisiaj poza podziałem alfabetycznym, na podstronie z grami, pojawił się również podział na kategorie. Co prawda póki co obejmuje on jedynie gry, których tytuły zaczynają się od cyfry, bądź litery "a" lub "b", ale stopniowo wszystkie pozostałe również będą przydzielane do poszczególnych kategorii. :)

Ostatnią niespodzianką jest fakt, że powiększyło się grono tekściarzy, za sprawą Azure_92. Gratulujemy i życzymy niegasnącego zapału do pisania. :D

Teraz stały, ale jakże wyczekiwany punkt każdej aktualizacji - teksty! Zacznijmy może od twórów naszego świeżaka - bardzo skrzętne i dość obszerne opisy gier Lion King, Rollergames, oraz Banana Prince. Zachęcam do lektury, zwłaszcza że można się dowiedzieć wielu ciekawostek, np. jak wyglądają poszczególne etapy, jak walczyć z bossami itp.

Cavesej również podesłał nam krótki tekst, dotyczący gry Kaiketsu Yanchamaru 3 - Taiketsu! Zouringen. Reszta opisów i recenzji pochodzi od znanej już części załogi, m-o-07 opisała gry Happy Birthday Bugs oraz Igo Kyuu Roban Taikyoku. Jest też recenzja od Ferret, napisana dawno temu, ale jeszcze niedodana :D tekst dotyczy gry Urusei Yatsura Lum no Wedding Bell.

Ufff, przydługi nius, ale jak sami widzicie sporo się nazbierało od ostatniej aktualizacji. :D Żeby nie przedłużać - miłego czytania i dyskutowania na forum!

Komentuj!
Dodał: Evil, 2011-03-27

Pegasusowy konkurs poetycki! Zapraszamy :)

Gry Pegazus, gry z pegazusa8-bitowa siostro, 8-bitowy bracie
zmieńcież pada na pióro i atrament,
przeto już każdy widział jak gracie
a nikt - jak słowny tworzycie zamęt.


Serdecznie zapraszamy wszystkich odważnych, potrafiących rymować użytkowników do wzięcia udziału w konkursie poetyckim. Tematem przewodnim są gry/postaci z gier na Pegasusa, bądź sama konsola, lub akcesoria do niej dołączane. :p

Jeśli jesteś w stanie ułożyć wiersz, chcesz żeby na stałe zagościł na łamach naszego portalu i był czytany przez setki osób, nie czekaj - zgłoś się już teraz! Niezależne jury w składzie: m-o-07, Gararz, Orlasek, oraz ja - skromny admin; wyłoni najlepsze twory literackie. ;)

Pokażcie nam jak bardzo zdolnych użytkowników posiadamy. :D Liczymy na Waszą wielką wenę, najważniejsza jest dobra zabawa, jednakże najlepsze teksty zostaną na stałe zamieszczone w zakładce "Artykuły", a autor zostanie okryty dozgonną chwałą. :p

Terminy zgłoszeń i inne szczegóły znajdziecie w odpowiednim wątku na forum (link poniżej), rejestrujcie się i bawcie z nami, gorąco namawiamy. Mickiewicz, Słowacki, Krasiński, Norwid - oni nie pisali o Pegasusie - zrób to jako pierwsza/pierwszy! :D

Kliknij, by wejść do wątku!
Dodał: Evil, 2011-01-28

II Forumowy Plebiscyt - Podsumowanie Roku 2010

Gry Pegazus, gry z pegazusaW związku z nadejściem Nowego Roku, przyjmijcie najszczersze życzenia - niech 2011 będzie najszczęśliwszym z dotychczas przeżytych przez Was lat :) Każdy jego dzień niech niesie masę uśmiechu i sukcesów we wszystkich sferach Waszego życia.

Nadejście Nowego Roku jest też najlepszym momentem na podsumowanie tego, co spotkało nas w ostatnich dwunastu miesiącach. Temu właśnie służy nasz Forumowy Plebiscyt! Już po raz drugi możecie wybrać najlepszy wątek, post, a także najbardziej zasłużonego użytkownika roku!

Zapraszam wszystkich do nominowania, a następnie głosowania na swoich faworytów. :)

Wejście na forum
Dodał: Evil, 2010-12-31

Wesołych Świąt!

Gry NES, Pegasus, FamicomZ okazji Świąt Bożego Narodzenia chciałem Wam, drodzy użytkownicy (i załogo współtworząca serwis :P), życzyć napełnienia serc miłością, wiarą i nadzieją na lepsze jutro.

Niech ten czas będzie dla Nas wszystkich czasem spokoju, owocnych przemyśleń i wyciszenia w rodzinnym gronie. Pamiętajmy, iż najważniejsze wartości nigdy nie kryją się pod materialną postacią cieszących oczy świątecznych upominków.

Zechciejmy się otworzyć na to, co niedostrzegalne, bowiem największym i najcenniejszym prezentem jest zdrowie i stała obecność naszych najbliższych.

A z okazji zbliżającego się wielkimi krokami upragnionego końca roku 2010, chciałbym Wam życzyć dobrej zabawy przede wszystkim, jak również zimnego szampana i, co najbardziej istotne w sylwestrowym szaleństwie, mocnej głowy :D

Poza tym, życzę Wam aby Nowy Rok przywitał Was w wyśmienitych nastrojach, wolnych od wszelkich problemów, trosk i trudności, a nieodkryta przyszłość niosła wiele radości, szczęścia i powodzenia w życiu. Żywię nadzieję, iż razem przetrwamy jeszcze długo, nie zważając na fakt, że za niecałe dwa lata ma nadejść koniec naszego pięknego świata :D

Kliknij i wejdź na forum!
Elf Świętego Mikołaja, 2010-12-21

Gry NES, Pegasus, FamicomTakiej długiej przerwy, to jeszcze chyba nie było. Po zgrabieniu wszystkich liści i wykonaniu wszelkich innych jesiennych czynności udało się znaleźć czas na sklecenie aktualizacji. :)

Pod stertą listków zagrzebanych było kilka recenzji, które niniejszym oddaje Wam do przeczytania :) Autorką pierwszych czterech jest m-o-07 a opisane gry, to: 3D Block, Crackout, Rampart (od firmy Jaleco), oraz porywająca platformówka dla twardzieli - Barbie. :>

Venetus zrecenzował świetną grę Blaster Master, z kolei Executioner zajął się słynnym tytułem Rambo. Ostanim z opisanych tworów jest elektroniczna wersja teleturnieju "Familiada" - Family Feud, a tekst przygotował Jaro.

Na koniec jeszcze niespodzianka - artykuł o automatach do gier z Famicom/NES, którego autorem jest Gararz. Serdecznie zapraszam do lektury wszystkich powyższych tekstów. :p

Tradycyjnie kończę krótkim grafomańskim popisem mojego autorstwa (można nucić do melodii refrenu piosenki zespołu T. Love "Warszawa").

I patrzę na pady zniszczone jak moje,
pamiętam te nerwy, wkurzenia i wrzask,
gdy ja wraz z kumplami - krótko mówiąc gnoje,
jesienny z konsolą traciliśmy czas.


Dziękuję za uwagę.

Komentuj!
Dodał: Evil, 2010-11-11

Powakacyjne tekstobranie!

Gry NES, Pegasus, FamicomTo chyba pierwszy taki smutny obrazek w historii serwisu - kolejne lato odchodzi nim zdążyliśmy się nim dobrze nacieszyć. Ale nie ma tego złego, po wakacjach dzielna i wypoczęta załoga niestrudzonych tekściarek i tekściarzy serwisu G-P zabrała się ostro do pracy, efekty przedstawiam Wam w niniejszej aktualizacji. :p

Zacząć warto od tego, że nasza załoga nieco się rozrosła, dzięki czemu liczba nowych tekstów też jest imponująca :p No to jedziemy, Ferret przygotowała recenzje gier Dr Jekyll and Mr Hyde, Master Chu & The Drunkard Hu oraz Bee 52.

Druga z redakcyjnych pań, m-o-07, podesłała teksty dotyczące gier Egypt, 1991 Du Ma Racing, Elevator Action i elektronicznej wersji gry "w statki", czyli Battleship.

Trzecia z "nowych" osób w załodze serwisu, tym razem mężczyzna - Awek, zasilił nasz serwis dość dużą liczbą swoich tekstów, powiedziałbym nawet, że ogromną. :p Opisane przez niego gry, to: koszykówka Double Dribble, przyzwoity beat'em up Mighty Final Fight, Perfect Bowling, Tekken 2, Top Gun, Wrestlemania Challenge, Punisher, Untouchables, Wheel of Fortune (Koło Fortuny). Ostatni tekst dotyczy czterech gier, zebranych na składance Quattro Sports. Ufff, gratuluję wytrwałości i dziękując, życzę zapału do dalszej pracy całej trójce nowych współtwórców serwisu. :)

Pozostałe teksty pochodzą już od dobrze Wam znanych twórców :p Potak zrecenzował grę Gremlins 2 - The New Batch, z kolei Gararz dobrał się do tytułów Genghis Khan i Smurfs. Natomiast Jaro opisał twór Spider-Man - Return of the Sinister Six, a także grę, którą kilkanaście lat temu ostro katowała moja siostra - Magic Jewelry, brrrrrrr - mam do niej teraz uraz (znaczy do gry, nie siostry... Chociaż...). M'cin zrecenzował dwie części niezwykle wymagającej produkcji - Ninja Gaiden, oraz Ninja Gaiden 2 - The Dark Sword of Chaos.

Jak widzicie nikt nie próżnuje, a wszystko to dla Was, żebyście mieli co poczytać i w co pograć w te nieuchronnie nadchodzące długie, jesienne wieczory. :)

Świecka tradycja głosi, że dobra aktualka musi się kończyć fristajlem. Ciężko mi obalać stare ludowe prawdy, więc proszę.

Odeszło nam lato - lipcowe, siepniowe
bociany już także w drodze do Afryki,
nie daj się jesieni - unieś dumnie głowę
zagrajmy w Mariana, jak dwa stare pryki


Dziękuję za uwagę, studentom życzę udanego wypoczynku w tym ostatnim, niepełnym już, miesiącu wakacji. Uczniom życzę bezstresowego i możliwie wesołego powrotu do szkolnych obowiązków. I standardowo zapraszam do dyskutowania na forum, no i zgłaszania ewentualnych niedziałających linków, błędów itp. :)

Komentuj!
Dodał: Evil, 2010-09-05

2 lata stuknęły i to jak mocno :p

Gry NES, Pegasus, FamicomEch jak ten czas leci, jeszcze niedawno wydawałoby się, wpisywałem drżącymi dłońmi newsa powitalnego, a tu już dwa lata ma stronka na karku.

Udało nam się przez ten czas zebrać pokaźną kolekcję recenzji, o grach do pobrania nie będę wspominał, bo już na pierwsze urodziny mieliśmy ich tu ogrom :p Zmieniła się szata graficzna, adres, forum rozrosło bardziej niż autostrady przed Euro 2012, prawie wszystko się zmieniło, tylko nasza załoga nie - nadal młodzi, piękni i bogaci... Nie jesteśmy. :(

Z okazji dwulecia istnienia G-P naturalnie tekściarze nic nie przygotowali :D ale na szczęście dopisali forumowicze, podsyłając własne twory, tak oto od Ferret mamy recenzję gry Legend of Prince Valiant, z kolei od M-o-07 - Archon oraz Anticipation. No i ostatni z tekstów dotyczy gry Robocop 2, a autorem jest Odziom91, pięknie dziękujemy i czekamy na kolejne teksty od Was - w końcu wspólnie tworzymy najlepszy portal o Pegasusie w sieci. :)

Wspomniałem o tym, że pamiętam jak dziś, kiedy pisałem pierwszego newsa, stał się on inspiracją do poniższego utworu lirycznego :p (można zaśpiewać do melodii piosenki pani Kaliny Jędrusik "Mój pierwszy bal")

Mój pierwszy nius,
te litery składane niezgrabnie,
pierwszy nius
serwis też nie wyglądał zbyt ładnie,
mój pierwszy nius,
i nie było w nim nawet tych wierszy,
piewszy nius
wyjątkowy cholera, bo pierwszy.


Dziękuję za uwagę, życzę Wam, sobie i stronie, żeby takich rocznic było co najmniej kilkadziesiąt, a co! I dziękuję za to, że jesteście, bo bez użytkowników te całe dwa lata nie miałyby żadnego sensu. :)

Komentuj!
Dodał: Evil, 2010-08-03

Ulubione gry z Pegasusa w przeglądarce!

Gry NES, Pegasus, FamicomJak wiadomo wakacje, to najlepszy czas, żeby popracować :p posłużę się słowami znanego polityka "nie po raz pierwszy staje mi" zaprezentować Wam nowość, przygotowaną w pocie czoła.

Tak, dobrze się domyśliliście po tytule newsa - uruchomiony został dodatkowy mikroserwis, w którym będziecie mogli pograć w Wasze ulubione tytuły bez ich pobierania i uruchamiania w emulatorze! Wystarczy przeglądarka i darmowe oprogramowanie java. Już teraz nie będzie tłumaczeń "a bo ja w pracy/szkole grać nie mogę, bo mi nie wolno pobierać emulatorów na dysk". Świat już nigdy nie będzie taki sam... :p

A oto i link do nowego oddziału naszego serwisu - Gry Pegasus Online, jest też link w prawym menu strony, póki co mało gier, ale to przecież pierwsze kroczki - powiedziałbym, że nawet raczkowanie. Tytułów będzie przybywało szybko i regularnie. :) Zapraszam do testowania i komentowania na naszym forum!

Żeby wyrazu artystycznego nie zabrakło zaśpiewam jakże letnią pieśń z okazji powstania online giercowania. Melodia zasadniczo zaczerpnięta z popularnej szanty pod tytułem "Morskie Opowieści", więc każdy może zanucić.

Hej, ha! W klawisze tłuczcie,
hej, javę se pobierzcie,
i z Pegasusa online
gęby swoje cieszcie...


Dziękuję

Komentuj!
Dodał: Evil, 2010-07-09

Wakacje, ach wakacje!

Gry NES, Pegasus, FamicomPrzyszło lato, przywlekło ze sobą ten upragniony czas beztroskiego patrzenia przez okno w trakcie pracy na biegających i cieszących się wolnością uczniów. Wakacje psia mać... :p

Z tej okazji, wiersz od admina:

Przyszedł czas wakacji
O młodzi i starzy
Niech nikt się nie waży
Mówić że nie mam racji


Kończąc te grafomańskie popisy dodam tylko, że było to wymyślane w trakcie pisania newsa, którego właśnie czytacie, czyli taki fristajl :p

Dla tych, którym nie wystarcza wiersz, przygotowaliśmy trochę tekstów lepszej jakości (mi też trudno w to uwierzyć, ale jednak!). To po kolei - Garincia podesłał krótki opis gry A Boy And His Blob. M'cin napisał znacznie dłuższą recenzję gry shoot'em up, której nigdy nie lubiłem :p a zwie się ona Abarenbou Tengu (w USA - "Zombie Nation"). Potak z kolei naklikał liter na temat gier Attack of the Killer Tomatoes, Mario Bros, New Ghostbusters II, oraz dwóch różnych kontynuacji legendarnej platformówki o wąsatym hydrauliku - Super Mario Bros. 2 - Lost Levels, czyli swoisty japoński Marian z nowymi poziomami i Super Mario Bros. 2 - amerykańska podróbka (to mój nieoficjalny dopisek, a nie pełny tytuł gry :p), bardzo marna jak na część tak kultowej serii. :)

Gararz dorzucił teksty o nieco mniej znanych produkcjach, przynajmniej tak mi się wydaje, a mianowicie: Crayon Shin-Chan - Ora to Poi Poi, Gekitotsu Yonku Battle - fajna rozwałka samochodami :) Juuryoku Soukou Metal Storm, Paris-Dakar Rally Special, Qix oraz Xexyz. Tak oto udało się złożyć całkiem obszerną aktualizację. Poczytajcie, pograjcie, podyskutujcie na forum i czekajcie na kolejną. :)

Tak tytułem zakończenia, życzę Wam dobrej zabawy i udanego wypoczynku w wakacje - biegajcie, pływajcie, jeździjcie na rowerach, wietrzcie swoje głowy niemądre :p a jak się pogoda załamie wyciągajcie konsole, bądź odpalajcie emulatory i grajcie w gry z Pegasusa, a co! Aha, jeszcze wszystkim pracującym życzę niekończących się urlopów. :p Houk!

Komentuj!
Dodał: Evil, 2010-06-25

Przemalowani! :p

Gry NES, Pegasus, FamicomPo długich i żmudnych przygotowaniach udało się! Strona została przepisana na nowo, poprawione zostały drobne błędy. Jak pewnie zauważyliście mamy też nowy dizajn [tadammm!].

Wszystkie te zmiany mają na celu uprzyjemnienie Wam korzystania z naszego prężnie rozwijającego się serwisu. Aktualne barwy przypominają stare modele Pegasusa (oraz kolory oryginalnej konsoli NES), jednakże nie to jest najważniejsze - aktualny styl został stworzony w znacznie mniej męczącej oczy kolorystyce. Na pewno teraz przyjemniej będzie się czytało wszelakie recenzje i artykuły :)

Kilka uwag - strona jest teraz napisana w xhtml, nowoczesne przeglądarki (Opera, Firefox itp.) nie mają najmniejszych problemów z jej wyświetlaniem. Internet Explorer może za pierwszym razem wywalić komunikat o formantach ActiveX, jeśli zaakceptujecie, nie będzie się to więcej razy pojawiało. Użytkownicy starszej wersji IE (6 i wcześniejszych) mogą mieć leciutko rozciągnięte prawe menu, ale w żaden sposób nie przeszkadza to w korzystaniu ze strony. :)

Mam nadzieję, że wszystkim wyjdzie to na zdrowie, naszym oczom na pewno :) Miłego czytania i przeglądania strony w nowej odsłonie.

Dodał: Evil, 2010-04-29

Wesołego Alleluja!

Gry NES, Pegasus, FamicomZ okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy chciałbym Wam życzyć dużo zdrowia, szczęścia, rodzinnego ciepła i bliskości. Życzę Wam też z całego serca, żebyście nie zapomnieli po co tak naprawdę są te Święta, oraz potrafili w nich odnaleźć ukojenie od codzienności i znaleźli czas na chwilę refleksji :)

I naturalnie - niech nikt w Lany Poniedziałek nie będzie suchy. :p Wszystkiego dobrego na Święta!

Wiadomo, że w tej chwili najważniejsze Święta, ale mimo wszystko sprężyli się niektórzy tekściarze i tak oto na stronkę trafiły kolejne recenzje. Miłego czytania i grania. :)

SzuSzu19 opisał dla Was drugą część kultowej gry arcade - zobaczcie sami, na ile Bomberman II odstaje od swojego wielkiego pierwowzoru. Poza tym przygotował teksty o grach z równie kultowej serii, Bubble Bobble oraz Bubble Bobble 2. Na pewno wielu z Was miało przyjemność nabijania "w bańkę" przeciwników w tych wymagających grach. :) Na koniec, jeśli idzie o teksty SzuSzu19 - kapitalna platformówka z królikiem w roli głównej - Bucky O'Hare, polecam z czystym sercem każdemu fanowi tego typu produkcji.

Jaro333 opisał drugą część gry o Wojowniczych Żółwiach Ninja, Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Arcade Game, bo tak brzmi pełny tytuł, to gra, która była swego czasu popularna i bardzo lubiana, w trybie dla dwóch graczy nadal może dać wiele radości. :) podobnie zresztą jak drugi twór, opisany przez Jaro - Track and Field, praktycznie wszystkim znane wirtualne zmagania olimpijskie.

Od Packa z kolei macie recenzje gier Urban Champion oraz Mickey's Adventures in Numberland. Ta pierwsza gra była na kultowym 168 in 1, niby proste mordobicie, a ile wspomnień. :p Druga z kolei przypadnie do gustu najmłodszym (ale także ich rodzicom), Myszka Mickey pomaga poznać cyfry w prostej grze platformowej :p

Na koniec bardzo długi tekst od (dawno nie piszącego, swoją drogą :p) M'cina. A jest to recenzja drugiej części najbardziej kultowej strzelanki na Pegasusa - Super Contra jest, podobnie jak poprzedniczka, grą wymagającą sporej zręczności. Poczytajcie, powspominajcie, jak nie znacie to pobierzcie i wypróbujcie - warto. :)

Żeby zakończyć wyjątkowo, zrezygnuję ze stałej regułki "ewentualne niedziałające linki zgłaszajcie na forum". Oj...

Komentuj!
Dodał: Evil, 2010-04-02

Tekstowooo...

Gry NES, Pegasus, FamicomCześć Wam :p Jako, że wszystkie gry są już na stronie, przyszła kolej na recenzje, tym razem wyjątkowo ekipa nie próżnowała, przez co uraczę Was aż 25 tekstami, nieźle co? :p

To po kolei - Orlasek przygotował tekst o legendarnej grze sportowej, naprawdę nie wiem co sprawiło, że była ona aż tak popularna :D a tytuł jej - Soccer :p Drugi ze starych zgredów, Gararz, opisał dla Was grę Toxic Crusaders.

Pozostała część piszącej ekipy nie jest jeszcze dobrze znana, są to ich pierwsze, acz nie ostatnie teksty na naszej stronie. Jaro333 przygotował recenzje gier Jackie Chan's Action Kung Fu, dosyć znanej i lubianej opowieści o przygodach prehistorycznej rodziny, czyli Flintstones - The Rescue of Dino & Hoppy, świetnej gry z typowo japońskim klimatem Mitsume ga Tooru, oraz często poszukiwanej na naszym forum - Doki! Doki! Yuuenchi.

SzuSzu19 również dołożył bardzo pokażną liczbę tekstów, opisał następujące gry: legendarne platformówki Adventure Island oraz Adventure Island 2, grę o bohaterze dobrze znanym z kreskówek - Bugs Bunny Crazy Castle, coś na rozruszanie szarych komórek, czyli Dr Mario, coś na rozruszanie mięśni i stawów - dwie gry sportowe - Ice Hockey i Power Soccer, oraz gry typowo (a może nietypowo?) zabijackie - Rush'n Attack i Sword Master. Zapraszam do lektury. :)

Prawdziwym rekordzistą, jeśli idzie o ilość podesłanych tekstów, stał się jednak Pacek, zrecenzował 10 gier i jedną składankę. Jest co wymieniać :p Kolejna część ze wspaniałej serii, czyli Adventure Island 4, gra o zamierzchłych czasach prehistorycznych - Joe & Mac, logiczno-zręcznościowy twór, czyli Lode Runner, dwie gry o przygodach Disney'owskiego gryzonia - Mickey Mousecapade oraz Mickey Mouse 3 - Yume Fuusen. Trzy znakomite platformówki - Little Nemo - The Dream Master, Panic Restaurant oraz Tom & Jerry and Tuffy. Do tego jest jeszcze kultowa gra wyścigowa Zippy Race, oraz recenzja gry Doki! Doki! Yuuenchi, jest to druga recenzja tej gry, dzięki czemu będziecie mogli zauważyć różnice w postrzeganiu poszczególnych elementów przez naszych recenzentów (wszysto się rymuje :p) . No i na koniec - recenzja przyjemnej składanki gier od Codemasters - Quattro Adventure. :) Sporo tego, ale warto się zaczytać, jak również podyskutować na naszym forum. :) Recenzentom dziękujemy, czekamy na więcej! Do następnego!

Komentuj!
Dodał: Evil, 2010-02-26

Zaśnieżona aktualka! Wszystkie gry zawitały na stronę! :)

Gry NES, Pegasus, FamicomCześć Wam, fani Pegasusa. Cały kraj pod śniegiem, a ja zamiast odrzucać biały puch postanowiłem zasypać Was grami. Ta aktualizacja stanowi uzupełnienie naszego magazynu, wszystkie wydane na NES tytuły trafiły niniejszym na stronę. :) Od teraz serwis będzie rósł w siłę dzięki recenzjom i innym materiałom tworzonym przez nas i mam nadzieję przez Was - użytkowników. ;)

Czyli tak - po pierwsze, została uzupełniona lista gier na "S", blisko 200 tytułów zostało dodanych, jedne ciekawe, inne mniej, ale warto się rozejrzeć i wypróbować :p I w zasadzie mogłoby to być wszystko... Ale nie u nas! Pozwoliłem sobie na zamieszczenie sporej ilości "składanek", każdy lubił kartridże typu "milion pięćset in 1", teraz na naszej stronie jest ich jeszcze więcej niż dotychczas, niektóre stanowią naprawdę zacne kompilacje. :) Znajdziecie je naturalnie w dziale z grami rozpoczynającymi się od "0-9".

Z tekstami tym razem dosyć słabo, ale podobno prawie wszystkim, którzy zajmują się pisaniem recenzji poprzymarzały palce do rynny (nie pytajcie mnie co oni robili palcami przy jednej rynnie). Dwóch się wyłamało - Orlasek przygotował opis legendarnej (? dla niektórych pewnie tak :p) gry Warpman, natomiast Mrdworaczek opisał, dosyć skromnie, świetną i bardzo ładnie wykonaną grę Tokkyuu Shirei - Solbrain. Zapraszam do lektury, oraz do dzielenia się opiniami na temat gier, na naszym forum. :) Jak za każdym razem, tak i teraz proszę o zgłaszanie ewentualnych niedziałających linków. Trzymajcie się ciepło!

Komentuj!
Dodał: Evil, 2010-02-15

Sesja, sesja... Aktualka... Sesja, sesja... :p

Gry NES, Pegasus, FamicomWitajcie! Doczekaliśmy się pierwszej aktualizacji w tym roku :p Jej przygotowanie nie przyszło łatwo, bo oto nastał ciężki dla studentów okres, w którym zła sesja odgania w nocy sny i pożera każdą wolną minutę. Nie bójmy się jednak - damy radę! :p

A co Wam przynosi nowa aktualizacja? Jak zwykle sporo pegasusowych hitów, oraz trochę tekstów :) Powoli kompletujemy nasze zasoby gier, skrzyneczka oznaczona literą "S" regularnie się zapełnia, dzisiaj trafiła tam setka nowych tytułów! [brawa] :p Wśród nich edukacyjne gry dla dzieci z serii Sesame street, bardzo wymagający Silver Surfer, dosyć znana gra Section Z, oraz wiele, wiele więcej. Zachęcam do pobierania i dyskutowania o grach na naszym forum. :) Jeśli znajdziecie gdzieś niedziałający link, to bez wahania zgłaszajcie. Z góry dziękuję.

Jeśli idzie o teksty, to mamy tym razem 3, wszystkie autorstwa Son4R-a. Pierwszą z opisanych gier jest kultowa platformówka z Animkami w rolach głównych, czyli Tiny Toon Adventures, kolejny tytuł, to Felix The Cat - opowieść o sympatycznym kocie i jego przygodach. Ostatnia gra, to istny hit, legenda w który grała pewnie większość posiadaczy Pegasusa, jak nie wszyscy :p Ice Climber, bo o tym dziele mowa, wspinaczka dwóch eskimosów, wykuwających drogę na szczyt, idealna gra do zabawy w dwie osoby :p

I to by było na tyle, pora oddać się ogromnej przyjemności płynącej z napełniania głowy wiedzą, życzę wszystkim studentom samych piątek w indeksach, a przynajmniej żadnych ocen poniżej 3 :p Pozostałym wszystkiego dobrego w Nowym Roku, kolejna aktualizacja prawdopodobnie po sesji, czyli (miejmy nadzieję) wkrótce :p Papa.

Komentuj!
Dodał: Evil, 2010-01-17

Świąteczno-noworoczna aktualizacja :)

Gry NES, Pegasus, FamicomW tym całym szale przedświątecznych przygotowań udało się znaleźć trochę czasu na przygotowanie całkiem sporej aktualizacji :)

Może właśnie od tego zacznę, przedstawię co nowego na stronie, żeby później przejść do spraw najważniejszych :) A więc pojawiła się po raz kolejny ogromna liczba nowych gier - wszystkie, których tytuły zaczynają się od liter "R" oraz "T", łącznie grubo ponad 200. Wśród nich rzecz jasna wiele znakomitych pozycji, których wymieniać nie mam zamiaru, bo i tak moje zdanie się nie liczy - każdy lubi co innego :D Zapraszam do działu z ROM-ami, pobierajcie, grajcie i dyskutujcie na forum.

Poza grami pojawił się też przyjemny tekst, autorstwa Orlaska, dotyczący legendarnej bądź co bądź gry - Mappy. Pewnie wiele osób kojarzy tą grę z różnorakich składanek, lubiła się na niektórych pokazać :p

No i na koniec, jak już wspomniałem, sprawa najważniejsza. Nadszedł ten moment w roku, przez jednych lubiany, przez innych mniej, ale myślę, że dla wszstkich ważny - Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji chciałbym Wam złożyć życzenia, pewnie wyjdą zagmatwane, ale jak najbardziej szczere i od serca :)

Życzę Wam wszystkim rodzinnego ciepła, mile spędzonego czasu w gronie najbliższych. Niech te chwile pozwolą Wam głęboko odetchnąć i odpocząć od tego wszystkiego, co na co dzień potrafi nieźle umęczyć :) Tym, którzy coś zgubili życzę, żeby to odnaleźli (niech każdy rozumie to zdanie jak chce ;)). Z całego serca też życzę Wam (i sobie), żeby te Święta były piękne, magiczne i dały to, czego akurat potrzebujecie - zdrowia, miłości, rozumu, nadziei, świetnej wyżerki (różne są potrzeby ;p). Wszystkiego dobrego!

Aha - między Świętami a Nowym Rokiem nad aktualką siedzieć nie mam zamiaru, więc życzę Wam jeszcze wspaniałej zabawy na Sylwestrowym Balu i jak najlepszego startu w 2010 roku! A później oczywiście udanego lotu i spokojnego lądowania ;)

Komentuj!
Dodał: Evil, 2009-12-21

Nie próżnujemy - gigantyczna aktualizacja! Największa w historii! ;)

Gry NES, Pegasus, FamicomHoł hoł hoł, w tym roku Mikołaj przybył trochę wcześniej, przestrzelił chłopina o dobrych kilka dni, ale nie ma co się dziwić, pogoda piękna, po co się później w śniegu taplać.

A paczka tym razem nie byle jaka, trochę trwało przygotowanie tej aktualizacji, ale myślę, że jej zawartość i rozmiary zadowolą każdego :)

Zacznijmy od opisów gier, pokaźna ilość, wszystkie od niestrudzonego tekściarza Potaka, pierwsza z zaprezentowanych gier, to legendarny Baseball, niesamowita grywalność, zwłaszcza w trybie dla dwóch graczy ;) Druga z gier, to taki stały bywalec na wszelakich składankach - Circus Charlie, czyli przygody małego Clowna na cyrkowej arenie. :) Kolejny tytuł, to w zasadzie taka ciekawostka, program do "robienia" twarzy - Facemaker, nic ciekawego, ale w sumie pomysł pionierski jak na owe czasy, warto zobaczyć. :p

Pozostałe opisane przez Potaka gry, to w zasadzie absolutne klasyki, większości znane i pewnie przez wielu lubiane :p A są to: Donkey Kong, Donkey Kong Jr., legendarne wyścigi motocrossowe Excitebike, oraz dobrze znana swego czasu z kartridża 168 in 1, gra Field Combat. Zapraszam do lektury!

Na koniec coś, co zajęło najwięcej czasu :) Tym razem przygotowałem dla Was gigantyczną ilość nowych gier, pojawiło się ich blisko 400! Są to wszystkie gry, których tytuły zaczynają się od liter "M", "N", "O", "P" oraz "Q"! Nie będę wymieniał wszystkich zacnych tytułów, bo jest ich baaaaardzo dużo, najlepiej niech każdy sam się rozejrzy i popróbuje. :)

Mam nadzieję, że warto było czekać na aktualizację, niestety czasu braki dają się we znaki :p Naturalnie niedziałające linki proszę zgłaszać na naszym forum, zapraszam również do dyskusji. Do następnego! :p

Komentuj!
Dodał: Evil, 2009-11-27

Kolejna spora porcja gier!

Gry Pegazus, gry z pegazusaBu! :) To tylko ja, przynoszę kolejną wielką porcję gier, wśród nich fenomenalne tytuły z różnych gatunków.

Przede wszystkim pojawiła się druga połowa z setu gier na "K", wśród nich jedna z moich ulubionych platformówek - Kirby's Adventure (tak, to gra z panem, który jest na obrazku obok :)), Knight Rider (czyli gra nawiązująca do serialu, znanego u nas pod tytułem "Nieustraszony"), oprócz tego świetna piłka nożna Konami Hyper Soccer i wiele, wiele więcej.

Pojawił się również pełny zestaw gier na literę "L", między innymi bardzo ciekawy shoot'em up Last Starfighter, pamiętna gra logiczna - Lemmings, gra z niebanalnym motywem podróżowania w snach - Little Nemo - The Dream Master, oraz coś bardziej dla fanek Pegasusa, czyli gra Little Mermaid (Mała Syrenka).

Oprócz tego pojawiły się również gry, zaproponowane przez użytkowników forum - Terminator, Super Dodge Ball, oraz wydane na Pegasusa wersje Tetrisa.

Poza grami pojawiła się też recenzja zacnej gry Terminator 2 - Judgment Day, autorem tekstu jest Potak, zapraszam do lektury :)

Ewentualne niedziałające linki, jak zwykle proszę zgłaszać na forum! Do następnego! ;)

Komentuj!
Dodał: Evil, 2009-10-27

Forumowe Wyróżnienia, włącz się do zabawy! :)

Gry Pegazus, gry z pegazusaNa forum ludzi przybywa, atmosfera miła, ale większość nowo przybyłych początkowo niechętnie się udziela :) I tak oto powstał pomysł na dawanie wyróżnień za najlepszy post, wątek oraz forumowy debiut miesiąca! :)

Może właśnie Ty zasłużysz na któreś z tych wyróżnień :) Dołącz do naszej społeczności Pegasusowych graczy, dyskutuj, zakładaj tematy. Zostań autorem najlepszego posta, tematu. Niech Twoje włączenie się do dyskusji będzie wydarzeniem miesiąca! :)

Zarejestruj się już dziś i pokaż, że jesteś czołowym dyskutantem! :) Może właśnie na Ciebie i Twój temat czeka całe forum. Powiększ naszą społeczność, zasil szeregi wielbicieli Pegazusa własną osobą ;) A swoją drogą - czyż ta statuetka Złotego Mariana nie jest bardziej atrakcyjna niż legendarny amerykański Oscar? ;p

Kliknij by wejść na forum, zarejestruj się i pisz! :)
Dodał: Evil, 2009-10-15

Nowe gierki i teksty!

Gry NES, Pegasus, FamicomNiektórzy już od miesiąca w swoich wspaniałych placówkach edukacyjnych, czas przyszedł i na studentów. Żegnamy wakacje, żegnamy lato :( witamy jesień - aktualizacją! :p

Tekściarze tym razem zaspali, no i tekstów za wiele nie ma, gier za to cała (za przeproszeniem) kupa :p Zagościły u nas wszystkie gry z tytułami na "U", m. in. świetny Ultimate Stuntman, bardzo dobra gra sportowa Ultimate Basketball, symulator lotu Ultimate Air Combat i wiele więcej :D

Poza grami na "U", pojawiły się też gry na literkę "K", nie jest to pełny set, gdyż gier na tą literę było bardzo dużo i sporo by mi zeszło z przygotowaniem aktualizacji z pełną listą, na podkreślenie zasługują gry Kick Master, Kabuki - Quantum Fighter, oraz zabawne platformówki z serii Kero Kero Keroppi. Łącznie na "K" zostało wrzuconych blisko 40 gier. Pozostałe gry na tą literę zostaną wrzucone w następnej aktualizacji.

Dla spragnionych lektury pojawiły się recenzje gier, napisane przeze mnie - wyścigałki Al Unser Jr. Turbo Racing, gry sportowej Bases Loaded 3, legendarnego Shoot'em up B-Wings oraz beznadziejnej gry na podstawie filmu - Conan. Zapraszam do poczytania. :)

No i na sam koniec - zostały też dodane gry zaproponowane przez użytkowników forum: Lion King, wszystkie gry z serii Tiny Toon Adventures, Top Gun oraz Super Spy Hunter. :)

Ewentualne niedziałające linki proszę zgłaszać na forum, tam też dyskutujcie na dowolne tematy! :)

Komentuj!
Dodał: Evil, 2009-09-29

Wyczekiwana aktualizacja! :)

Gry NES, Pegasus, FamicomTrochę trwało przygotowanie tej aktualizacji, dłuższa przerwa spowodowana była nawałem obowiązków, ale w końcu się udało :)

Jak zwykle porcja gierek z Pegasusa i recenzje zawitały na portalu, mam nadzieję, że każdy będzie zadowolony i znajdzie gry, przy których spędzi przynajmniej kilka miłych chwil :p

Ale do rzeczy - tradycyjnie przygotowane zostały pełne sety gier, tym razem są to przewrotnie gry z końca alfabetu, czyli takie których tytuły rozpoczynają się od literki "V" oraz "W". Łącznie jest to blisko 70 ROM-ów. Poza tym oczywiście pojawiły się również recenzje, Potak opisał grę Adventures of Dino Riki, Orlasek przygotował recenzję Godzilli 2. Jeden z forumowiczów - Krytyk, opisał pierwszą część legendarnej Castlevanii, natomiast najbardziej napracował się Gararz, tworząc opisy 5 gier - Bird Week, Jungle Book, oraz świetnych gier sportowych: Konami Sports in Seoul, pierwowzoru Goala 3 - Nekketsu Koukou Dodgeball Bu - Soccer Hen oraz Nintendo World Cup. Zapraszam do lektury! :)

Ewentualne niedziałające linki proszę zgłaszać na forum, tam też można podyskutować o grach.

Komentuj!
Dodał: Evil, 2009-09-13

Dzieje się oj dzieje, znowu masa gier i masa recenzji! :p

Gry NES, Pegasus, FamicomWitajcie :) Wakacje niestety powolutku zmierzają ku końcowi (no np. studentom, jeszcze trochę zostało :p). Żeby nie było nikomu smutno nadciąga kolejna wielka aktualizacja :p

Tym razem jest to troszkę więcej gier niż zwykle i znacznie więcej recenzji niż zwykle :p Na portalu zagościły wszystkie gry na literki "I" oraz "J", wśród nich wiele znakomitych tytułów - klasyka, czyli Ice Climber, Iron Tank, Jurrasic Park, świetna gra logiczna Jewelry, genialna, acz mało znana bijatyka Joy Mech Fight i wiele, wiele więcej. Rozejrzyjcie się po dziale z grami na literki "I" oraz "J", bo warto :)

Teraz napjprzyjemniejszy moment - recenzje :) Tym razem jest ich naprawdę sporo. Po kolei - Dziadu przygotował recenzję gry Final Fantasy, od naszego nowego tekściarza - Gararza (który pisał już wcześniej, ale teraz został oficjalnie członkiem załogi) macie 2 teksty - jeden dotyczący gry Quarth, drugi o grze Young Indiana Jones Chronicles, Orlasek przygotował recenzje Adventure Island 3, Bombermana, oraz świetnej gry sportowej Gold Medal Challenge '92. Zaś Potak dorzucił recenzje gier Tank, Blades of Steel, Ice Ice! Hockey Challenge (hokej z Kunio w roli głównej :p), dwóch gier na pistolet - Duck Hunt oraz Wild Gunman, oprócz tego Nekketsu Kakutou Densetsu i Nekketsu Koukou - Dodgeball Bu. Oraz na zakończenie bardzo wyczerpujący tekst o legendarnej składance Zlota Piatka!

Uffff, sporo tego :p Na koniec pozostaje mi życzyć miłego czytania, miłego grania i miło spędzonej końcówki wakacji :)

Ewentualne niedziałające linki proszę naturalnie zgłaszać na forum :)

forum o pegasusie
Dodał: Evil, 2009-08-24

Przepoczwarzamy się! :)

Gry NES, Pegasus, FamicomTak, dobrze zauważyliście, mamy nowy adres :p Lato w pełni, NES Heaven przepoczwarzyło się w pięknego motyla, od dzisiaj strona nazywać się będzie Gry-Pegasus.

Z racji tego, że dla nas - graczy z Polski, to właśnie Pegasus a nie NES był powodem westchnień i to na tej konsoli zagrywaliśmy się godzinami, dzięki namowom użytkowników (a także swojej własnej pokusie) postanowiłem, żeby adres kojarzył się jednoznacznie z naszym polskim klonem NES-a! Oczywiście w samej strukturze strony nic się nie zmienia. Pozostał również cel - stworzyć najlepszą stronę o Pegasusie w kraju, z której każdy będzie wychodził uśmiechnięty i z jeszcze większym uśmiechem wracał.

To jak - pomożecie? :p To Wasz obywatelski obowiązek! :)

Zapraszam do dyskusji na nasze FORUM

Dodał: Evil, 2009-08-15

Nowe gry, recenzje i czasopismo o NES/Famicom!

Gry NES, Pegasus, FamicomTa aktualizacja rodziła się w bólach, ale w końcu udało się. Na stronie zagościły wszystkie gry, których tytuły zaczynają się literką "h".

Spektakularnych gier na tą literę nie było zbyt wiele (no, można za taką uznać grę na pistolet - Hogan's Alley :p) Jest jednak w tej całej kolekcji jedna gra, która zasługuje na szczególną uwagę, pewnie wiele osób ma do niej jakiś sentyment - Hunt for Red October, mi ta gra została w pamięci, mimo, że na Pegasusie próbowałem ją przejść dobrych 15 lat temu ;p Poza tym jest wiele mniej znanych gier (wszystkich ok. 70), być może ktoś wybierze spośród nich coś dla siebie.

Oprócz gier pojawiły się też recenzje, tym razem wszystkie autorstwa Potaka :) Są to recenzje gier Antarctic Adventure, Chip 'n Dale, Galaxian, Galaga, Nuts & Milk oraz dwóch sportowych gier z Kunio w roli głównej - Goal 3 (Kunio Kun no Nekketsu Soccer League) i Nekketsu! Street Basket - Ganbare Dunk Heroes. Jest jeszcze tekst dotyczący gry Teenage Mutant Ninja Turtles - Tournament Fighters, ale jest to raczej poradnik niż recenzja :) Również dzięki materiałom podesłanym przez Potaka uzupełniony został tekst dotyczący Historii konsol Famicom/NES/Pegasus. Zapraszam do lektury :)

Dla lubiących czytać (i znających angielski) jest też nie lada gratka, Potak wygrzebał wszystkie numery czasopisma Nintendo Power, traktujące o Famicom/NES (łącznie aż 60!). Jest to bez dwóch zdań świetne źródło wiedzy. Zachęcam wszystkich do pobrania i poczytania pisma sprzed niemal dwóch dekad :) Wszystkie egzemplarze znajdziecie w tym temacie na forum.

Na prośbę użytkowników na stronie pojawiły się również gry Pac-Man, Ms. Pac-Man, wszystkie części Wojowniczych Żółwi Ninja, Nekketsu Kakutou Densetsu (Riki Kunio), oraz znaleziona przeze mnie składanka 6 in 1. :) Zapraszam do pobierania i dyskutowania o grach na naszym FORUM.

Wkrótce wszystkie recenzje będą dostępne nie tylko na liście gier tak jak jest w tej chwili, ale też w dziale z Artykułami.

Dodał: Evil, 2009-08-11

Urodzinowa aktualizacja!

Gry NES, Pegasus, FamicomTak tak moi drodzy, to już rok od kiedy NES Heaven pojawiło się w sieci. Był to rok bardzo różny, zaczął się dość ospale, ale ostatnie miesiące były już zupełnie dobre.

Strona rozwija się prężnie, włączając dodane dzisiaj w aktualizacji ROM-y, mamy ich już na stronie grubo ponad 700! :) Oczywiście jeszcze przed serwisem daleka droga, by stać się prawdziwą skarbnicą gier, recenzji i artykułów dla każdego wielbiciela Pegasusa, ale wszystko idzie w dobrym kierunku i wspólnie damy radę :p

Dzisiaj z racji tego, że urodziny strony przypadają w tym samym dniu, co moje własne, należało zrobić prezent w postaci kolejnej ogromnej aktualizacji, zawartość tekstowa nie jest co prawda wielka, tylko dwie recenzje napisane przeze mnie, jedna do kultowej gry Balloon Fight, polecam zwłaszcza w trybie dla dwóch osób ;p druga opisana przeze mnie gra, to nie mniej kultowy Bionic Commando.

Jak już wspomniałem tekstów niewiele, a aktualizacja ogromna, zatem musi być coś jeszcze :p i jest - wszystkie gry z Pegasusa, których tytuły zaczynały się od literki "G", wśród nich seria gier piłkarskich Goal, G. I. Joe, świetny Gradius oraz Guerilla War. Oczywiście to tylko kilka tytułów, każdy z Was musi się sam rozejrzeć po katalogu gier na "G" i wybrać coś dla siebie. :)

Na zakończenie tego newsa chciałbym podziękować Wam - osobom współtworzącym ten serwis, oraz tym, którzy go przeglądają, pobierają gry, czasem napiszą miłe słowo. Dzięki za wspólnie spędzony rok, życzę serwisowi (i przy okazji sobie, bo mamy wspólne urodziny), by każdy użytkownik odwiedzający ten serwis był zadowolony. Bo w końcu o to w tym wszystkim chodzi, każda kolejna rocznica niech będzie bardziej udana od poprzedniej. :) Oby nam się! :p

Jeśli chcesz zaśpiewać "Sto lat" naszemu serwisowi, podyskutować o grach, bądź innych rzeczach, lub po prostu zgłosić niedziałający link, wejdź na nasze Forum i pisz śmiało, bo tak naprawdę jest ono troszkę opuszczone, a szkoda, moglibyśmy wspólnie stworzyć wielką Pegasusową społeczność. :)

Dodał: Evil, 2009-08-03

Kolejna wielka porcja gier i kilka recenzji :p

Gry NES, Pegasus, FamicomNiemal połowa wakacji zleciała (pomijam fakt, że niektórzy, np. ja w ogóle ich nie mają ;p) a tutaj szybciutko kolejna potężna aktualizacja.

Na stronę trafiły wszystkie gry, których tytuły zaczynają się na "F". Wiele z tych gier można opisać również przymiotnikiem na tą spółgłoskę - fantastyczne (wersja dla harkorowców - "fspaniałe" ;D). Pozwolę sobie wymienić kilka najważniejszych - Felix the cat, trzy pierwsze części Final Fantasy, świetna seria Famista (bejsbol), obydwie części Flintstones, kapitalne wyścigi F1 Sensation, świetna gra strategiczna Fleet Commander i wiele, wieeeeele więcej. Słowem - każdy znajdzie coś dla siebie :) szczerze zachęcam do rozejrzenia się po dziale z grami na literkę "F".

Oprócz ROM-ów pojawiły się też recenzje, może nie jest ich tym razem wiele, ale opisane gry są naprawdę bardzo dobre :) Autorem pierwszych trzech recenzji jest Gararz, a opisywane gry, to Championship Rally, znakomite Duck Tales 2, oraz znany wszystkim ze Złotej Czwórki Super Robin Hood.

Pozostałe dwie gry opisałem ja, a są to Caveman Games oraz jedna z moich ukochanych gier - Cobra Command. Zapraszam do lektury oraz do debatowania o grach i nie tylko na naszym forum. :)

Ewentualne niedziałające linki proszę naturalnie zgłaszać na forum :)

forum o pegasusie
Dodał: Evil, 2009-07-27

Turniej w Goal 3! Pokaż, jaki jesteś dobry! :)

Gry NES, Pegasus, FamicomZapraszam wszystkich do wzięcia udziału w turnieju piłkarskim online. Grą, w której toczyć się będą zmagania, jest legendarny Goal 3 :p

Żeby turniej doszedł do skutku, potrzeba minimum 8 osób. Zapisy trwają na forum do 25 lipca 2009, wszelkie szczegóły znajdziesz W TYM TEMACIE KLIK.

Przede wszystkim liczy się dobra zabawa, każdy jest mile widziany :) Nie musisz być mistrzem tej gry, żeby wziąć udział w NES CUP 2009! Zachęcam i zapraszam gorąco do wspólnej zabawy :)

Dodał: Evil, 2009-07-14

Kolejne recenzje i kolejna porcja gier z Pegasusa :)

Gry NES, Pegasus, FamicomZgodnie z zasadą "staramy się i cały czas do przodu", serwis rozwija się mimo okresu ogólnej laby i nic nie robienia, czyli wakacji. Tym razem zawitały na NES Heaven wszystkie gry z Pegasusa, których tytuły zaczynały się na literkę "E".

Tradycją już staje się, że oprócz samych ROM-ów, na stronie pojawiają się też recenzje gier. Tym razem są to opisy ciekawych i bardzo różnorodnych gier z NES: Battle Tank, Big Nose Freaks Out oraz Contra Force, autorstwa orlaska.

Oprócz tego recenzja M'cina, dotycząca świetnej platformówki Mr. Gimmick!, druga - legendarnej gry F-1 Race.

Zapraszam do poczytania, grania, oraz dyskutowania na naszym FORUM, tam też należy zgłaszać wszelkie błędy lub trudności z pobraniem jakiejś gry.

Dodał: Evil, 2009-07-12

Sypnęło grami i recenzjami.

Gry NES, Pegasus, FamicomWakacje w pełni a my próżnować nie zamierzamy, o nie. Na stronie zawitała kolejna spora porcja gier, oraz kilka recenzji i tekst dotyczący "Pistoletu". :)

Zaczynamy od tego, co tygrysy (i tygrysice, nie dyskryminujmy :p) lubią najbardziej, czyli gier. Postanowiłem, że może tym razem wrzucę coś z końca alfabetu, na NES Heaven zagościły gry z Pegasusa, których tytuły zaczynały się literkami "X", "Y" i "Z" :) Pobierajcie i grajcie. (i nie rymujcie jak nie umiecie, bo wyjdzie jak tutaj :p)

Teraz coś do poczytania, klika recenzji gier, no to po kolei: Addams Family, Big Nose the Caveman, Boulder Dash, świetne Chip 'n Dale Rescue Rangers 2, oraz Double Dragon II. Autorem wszystkich tych recenzji jest jeden z nowych użytkowników forum i mam nadzieję przyszły stały współpracownik - orlasek :)

Również "starzy" tekściarze dołożyli coś od siebie do aktualki - od M'cina mamy recenzje gier Legend of Kage i Spartan X 2, zaś Potak dorzucił tekścik o sławetnym "pistolecie", czyli NES Zapperze. Zapraszam do poczytania, bo przecież nie samym graniem człowiek żyje :)

Ewentualne niedziałające linki proszę naturalnie zgłaszać na forum :)

forum o pegasusie
Dodał: Evil, 2009-07-01

Wakacyjna aktualizacja :)

Gry NES, Pegasus, FamicomTak oto nadszedł wyczekiwany przez wielu z Was moment - wakacje. Moja sesja niestety wciąż w pełni, wakacje zaczną się dopiero po 29 czerwca :(

Na NES Heaven tymczasem olbrzymia aktualizacja, oprócz masy nowych gier pojawiły się też nowe osoby, dzięki którym serwis będzie rozwijał się prężniej niż dotychczas :p

Ale do rzeczy - zagościły u nas pozostałe gry na "D" (łącznie prawie 100!), oraz recenzje stworzone przez "Nowe Siły" portalu - Darkwing Duck i Binary Land autorstwa Potaka, oraz recenzja gry Kage, której autorem jest M'cin. W ten oto sposób NES Heaven przekroczyło pierwszą psychologiczną granicę :p Mamy już u siebie ponad 500 gier z Pegasusa!.

Oczywiście to dopiero rozgrzewka :p będzie się jeszcze działo, oj będzie...

Naturalnie zapraszam do wszelkich dyskusji o grach i nie tylko na nasze Forum, tam też zgłaszajcie ewentualne niedziałające linki.

Dodał: Evil, 2009-06-19

Aktualizacja mimo sesji :p

Gry NES, Pegasus, FamicomKorzystając z okazji, że chwilowo ogarnęła mnie zupełna niechęć do nauki, przygotowałem na biegu aktualizację, jest to około 50 gier z Pegasusa, których tytuły zaczynają się na literkę "D".

Myślę, że jest w czym wybierać, kilka tytułów bez wątpienia przypadnie Wam do gustu, jak chociażby seria Double Dragon, wspaniała przygodówka Deja Vu, czy równie świetna (o ile nie świetniejsza) gra Darkwing Duck.

Pozostałe gry na D, kilka recenzji i być może jakiś artykuł pojawią się wkrótce, czyli po sesji, tymczasem najwyższa pora wrócić do nauki, aha - i za powodzenie na egzaminach trzymajcie kciuki :) Jak zwykle proszę zgłaszać ewentualne niedziałające linki na Forum, tam też dyskutujcie o wszystkich grach, jak i innych rzeczach :p

Dodał: Evil, 2009-06-12

Legendarne platformówki - Seria Mega Man

Gry NES, Pegasus, FamicomOj ta seria gier sporo namieszała w świecie elektronicznej rozrywki, Mega Man (znany w Japonii jako Rockman) jest bez dwóch zdań postacią kultową. Trafił on na bardzo wiele platform do grania (nie tylko tych od Nintendo), oczarowując miliony graczy. A wszystko zaczęło się nigdzie indziej, jak na Famicom/NES. :)

Pewnie wielu z Was męczyło się na Pegasusie w którejś z części przygód niebieskiego robota, najbardziej popularna u nas, wydaje mi się, była część 3. Możecie spróbować swoich sił grając na emulatorze, ukończenie wszystkich 6 części, to co najmniej kilkanaście godzin świetnej zabawy :)

Zabierajcie się więc za poczytanie na temat serii Mega Man, a następnie spróbujcie ją w całości ukończyć ;) Dzielcie się też wrażeniami z gry, na naszym forum. Jeśli ktoś nie chce pobierać całej serii gier, tylko wybrane części, to oczywiście znajdują się one w spisie gier na literkę "M", oraz "R", gdyż w Japonii gra nazywała się Rockman.

Poza serią Mega Man, na stronie pojawił się też dłuższy opis Super Mario Bros..

Dodał: Evil, 2009-05-18

Kolejna cegiełka, do wielkiej piramidy gier z NES - Devil World :)

Gry NES, Pegasus, FamicomDo katalogu gier, który powolutku się rozrasta trafia kolejny unikat, wraz z opisem mojego autorstwa. :)

Gra Devil World, jest arcade'ówką w stylu Pac-Mana, oferuje jednak nieco ciekawszą, bardziej urozmaiconą rozgrywkę (bardzo przyjemny jest tryb dla dwóch graczy :p).

Z grą wiąże się też ciekawa historia - W Stanach Zjednoczonych uznali ją za zbyt kontrowersyjną (ze względu na ukazane w niej krzyże) i nigdy nie została wpuszczona na tamtejszy rynek. :) Polecam wypróbować ten tytuł. Myślę, że zarówno młodsi, jak i starsi gracze znajdą coś dla siebie w Devil World. Zwłaszcza dla wielbicieli Pac-Mana powinna to być prawdziwa gratka. :)

Polecam spróbowania gry przez sieć, bo to jedna z produkcji, w których tryb dla dwóch graczy daje o wiele więcej frajdy niż gra w pojedynkę. Naturalnie opinie o grze można wyrażać na forum, tam też należy szukać pomocy, w przypadku problemów z jej przejściem lub uruchomieniem, bądź umawiać się na wspólne granie przez sieć. :)

Dodał: Evil, 2009-05-11

Prawie setka nowych gier! :)

Gry NES, Pegasus, FamicomTroszkę trwało przygotowanie aktualizacji, ale cóż poradzić. O wolny czas teraz trudniej niż o oryginalny kartridź na bazarku :p

Tym niemniej wydaje mi się, że warto było czekać. Na NES Heaven zagościły wszystkie wydane gry z NES/Famicom, których tytuły zaczynały się na literkę "C". Oczywiście wśród nich jeden z największych hitów wszechczasów, czyli legendarna Contra, zachęcam do pobrania i wspólnego grania przez internet w naszej sieci hamachi. Naprawdę świetna zabawa :)

Na szczególną uwagę zasługuje też trylogia Castlevania, na czele z częścią trzecią - Dracula's Curse. Absolutnie fantastyczne gry :) Jest też masa mniej znanych, acz bardzo dobrych gier (chociażby Code Name - Viper). Polecam rozejrzeć się dobrze po dziale z ROM-ami na literkę "C" :)

Zapraszam do debatowania o wszystkich grach na naszym forum, tam też proszę zgłaszać ewentualne niedziałające linki. :)

Dodał: Evil, 2009-05-06

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Gry NES, Pegasus, FamicomZ okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy naszym użytkownikom wielu chwil pełnych radości, spędzonych w gronie najbliższych, wspaniałej rodzinnej atmosfery, dużo zdrowia i szczęścia, oraz oczywiście mokrego Dyngusa ;)

Niech ten świąteczny czas napełni Was wiarą, nadzieją i sprawi, że nabierzecie sił na resztę roku :)

Jako, że Wielkanoc, to bez dwóch zdań święta "jajowate", na NES Heaven zagościło najsłynniejsze jajo w historii elektronicznej rozrywki. I to zagościło we wszystkich odsłonach, jakie były dostępne na NES / Famicom / Pegasus.

Więc niniejszym dzielę się z Wami jajem kilkakrotnie :)

Dodane gry, to: Treasure Island Dizzy; Dizzy The Adventurer; Go! Dizzy Go! i moja absolutnie uluiona gra o przygodach sympatycznego jajka (w dwóch wersjach) - Fantastic Adventures of Dizzy (blue) oraz to samo w wersji "red".

Zapraszam do pobierania, oraz dyskutowania o grach na naszym Forum. :)

I jeszcze raz - Wesołych Świąt!

Dodał: Evil, 2009-04-10

Opisy/recenzje gier :)

Gry NES, Pegasus, FamicomW dniu dzisiejszym na NES Heaven wylądowało sporo tekstów, są to krótkie, acz treściwe opisy/recenzje gier. Być może dzięki nim ktoś rozpozna i odnajdzie grę, której od dawna szukał. :) Większość tekstów jest mojego autorstwa, poza opisem gry Jackal, którego autorem jest Mcin.

Pozostałe opisane gry, to: 1942; Abadox; After Burner; Airwolf; Alien Syndrome; Arkanoid; Asterix; Bad Dudes; Back to the future, oraz jedna z moich ulubionych gier, dynamiczna chodzona nawalanka Battletoads & Double Dragon - The Ultimate Team.

Tytuły opisanych gier są teraz pogrubione na alfabetycznej liście. Jeśli masz ochotę, by stworzyć recenzję, bądź opis, zgłoś się mailowo, tudzież gadu-gadowo :p (szczegóły w zakładce "Kontakt"). Możesz też wysłać do mnie PW na Forum.

Poza tekstami jest też malutka aktualizacja w bazie ROM-ów, na życzenie jednego z użytkowników wstawiłem gry Gun Nac, oraz Rescue - The Embassy Mission.

Dodał: Evil, 2009-04-03

Kolejna Wielka Aktualizacja! :)

Gry NES, Pegasus, FamicomOdrobina czasu wolnego i jest kolejna gigantyczna aktualizacja. :)

Pełny zestaw gier na literkę "B", wśród nich takie hity jak Bionic Commando, Battletank, Batman, czy fantastyczne Battletoads. Łącznie na NES Heaven zawitało ponad 100 nowych gier! ;) Serdecznie zachęcam do pobierania, ale również rejestrowania się na forum i dyskutowania o swoich ulubionych tytułach, oraz umawiania się na wspólną grę w sieci Hamachi. Kolejne aktualizacje wkrótce ;p Czekajcie cierpliwie...

Dodał: Evil, 2009-03-25

Mała rzecz, a cieszy ;p

Gry NES, Pegasus, FamicomTym razem tylko jedna gra, ale jakże ważna w historii elektronicznej rozrywki :)

Turowa gra strategiczna - wykaż się zmysłem taktycznym i poprowadź swój oddział w bitwach na frontach II Wojny Światowej. Szerszy opis Desert Commandera, oraz link do pobrania gry znajduje się tutaj, klik.

Zapraszam do debatowania na temat Desert Commandera na naszym forum, oraz do wspólnego grania na hamachi, bo gra sprawdza się znakomicie w trybie dla dwóch graczy.

Dodał: Evil, 2009-03-13

Aktualizacja, kilkadziesiąt nowych gier! :)

Gry NES, Pegasus, FamicomDzień Kobiet minął, Dzień Mężczyzn również. Przyszedł czas na dzień aktualizacji :p

Przede wszystkim dodany został pełny zestaw gier na literkę "A". Wśród nich kilka świetnych tytułów, jak dwie części gry After Burner, Alien 3, legendarny Arkanoid oraz nie mniej kultowy "pingwin", czyli Antarctic Adventure.

Druga część aktualizacji, to najlepsze "składanki", czyli ROM-y multigiercowe :p
Zapewne spora część z Was miała wiele kartridźy z seri "ileś tam in 1" :) Teraz macie możliwość odtworzenia swojej kolekcji na komputerze. Na szczególną uwagę zasługuje składanka 11 in 1 ball games, gdzie znalazły się (jak nazwa wskazuje) gry ze sportami, w których używamy piłki :) Między innymi bardzo dobrze wykonany tenis stołowy, bodajże jedyny z NES / Famicom / Pegasusa. "Składanki" można znaleźć wśród gier zaczynających się cyfrą 0-9

Wkrótce kolejne aktualizacje, prawdopodobnie będą to kolejne "sety" gier na następne litery alfabetu :)

Przypominam, że o wszystkich grach można podyskutować na naszym forum :)

Dodał: Evil, 2009-03-11

Świetna gra muzyczna na NES!

Gry NES, Pegasus, FamicomPo dość długiej przerwie, spowodowanej totalnym brakiem czasu (sesja, sesja, sesja...) przyszedł czas na aktualizację, trzeba zaznaczyć - nie byle jaką :p

Oto przed Wami zupełnie nowa gra (tak, tak, nowa gra na emulator NES!), stworzona przez zapaleńców ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej :)

D-Pad Hero! (bo tak nazywa się ta gra) jest NES-owym odpowiednikiem wielkiego hitu Guitar Hero, wydanego na potężne konsole nowej generacji. W grze mamy możliwość zmierzenia się z czterema wielkimi hitami światowej muzyki ("Sweet Child o' Mine" - Guns'n'Roses; "Harder, Better, Faster, Stronger" - Daft Punk; "The Way You Make Me Feel" Michaela Jacksona oraz "The Swing of Things" zespołu A-Ha). Dźwięk i obraz w D-Pad Hero są naprawdę na wysokim poziomie, wszystko sprawia wrażenie, jakby ten twór był profesjonalnie wydaną grą z konsoli NES.

Zapewniam, że żadne z Was, grając w to cudo nie odczuje, że jest to gra stworzona w całości przez amatorów :) Kapitalna robota. Zachęcam do pobrania ROM-u (dostępny jest tutaj, klik), warto zobaczyć jak wiele można było jeszcze stworzyć na niezapomnianą konsolę Nintendo. Zapraszam również do komentowania i dyskutowania o D-Pad Hero na naszym forum.

Dodał: Evil, 2009-02-05

Do roboty...

Gry NES, Pegasus, FamicomRośniemy w siłę z każdym dniem, gier przybywa, stronka rozwija się dynamicznie (rzekłbym nawet prężnie ;p). Z miejsca chciałbym podziękować za wszystkie miłe słowa, czekamy na więcej :>

Zachęcam również do rejestrowania się i udzielania na naszym forum, z kolei wszystkich zainteresowanych współtworzeniem strony proszę o kontakt. Każda ręka do pomocy w tej chwili jest na wagę złota :) Najprostszą formą pomocy jest promowanie naszej stronki w sieci. W dziale "Galeria" znajdują się buttony i userbary, które każdy z Was może dodać na swoją stronę bądź w podpisie na forach, na których się udziela. Zachęcam do tego, być może dzięki Wam ktoś trafi do nas po raz pierwszy. Im więcej ludzi, tym lepsza zabawa :)

Wszelkie inne formy pomocy również mile widziane. Jestem otwarty na wszelkie propozycje z Waszej strony. W końcu mamy zbudować najlepszą stronkę o konsoli NES/Famicom/Pegasus w sieci i dokonamy tego :p Sprężajcie się ludziska, polecajcie serwis znajomym (i nieznajomym), piszcie artykuły, grajcie wspólnie w naszej sieci hamachi. Niedługo zapanujemy nad światem a wtedy będziemy wyglądać jak ten pan z obrazka, on już świętuje nasz sukces ;p

Dodał: Evil, 2008-11-13

Ruszamy na dobre!

NES, Pegasus, FamicomStrona obrała odpowiedni kurs, powoli acz regularnie do serwisu dodawane są gry :p Z czasem przybędzie też artykułów. A co będzie w dalszej przyszłości - czas pokaże :)

Pewne są tylko dwie rzeczy: Po pierwsze - obiecuję, iż dołóżę wszelkich starań, by nikt nie poczuł się zawiedziony odwiedzając NES Heaven. Po drugie - wspólnie zbudujemy najlepszą stronę o konsoli Pegasus w sieci :)

Dodał: Evil, 2008-08-03
>>zwiń<<
Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!