Abadox

bomberman

Czym jest Abadox? Można powiedzieć, że prostą grą shoot’em up, w której za dużo się dzieje :p Tak to rzeczywiście na początku wygląda. Po głębszym poznaniu stwierdziłem – fajne, fajne i jeszcze raz fajne.

Lecimy przed siebie robotem (bądź też człowiekiem w kombinezonie, trudno jednoznacznie określić), dookoła „ciemność widzę”, nad głową gwiazdy, pod nami paskudnie wyglądająca masa, coś jak niedosmażone mięso w hamburgerze (w dodatku oglądane przez lupę ;p). Naszym celem, jak w większości tego typu gier, jest eliminacja wrogów na wszelkie możliwe sposoby (nie polecam jedynie taranować przeciwnika własnym ciałem, bo skończy się to… wiadomo jak :]). Przyjdzie nam się mierzyć z najdziwniejszymi stworami, jakie gały widziały (dziwniejszymi niż ten rym ;]). Wymienię kilka: latające oczy, czaszki – latające a jakże, szkielety zwierząt powleczone ociekającym krwią mięsem, czy też zęby wyrwane prosto ze szczęki (ohyda, prawda?). Do likwidacji tego wszystkiego początkowo służy nam zwykły karabin, który udoskonalamy przez zbieranie różnorakich dodatków. Z czasem niepozorna broń staje się prawdziwym przenośnym arsenałem. Grafika i muzyka w grze, są po prostu „stosowne”, demoniczne barwy biją po oczach a w uszy wdzierają się ostre dźwięki. Jeśli miałbym określić jakość oprawy wizualnej i fonicznej – rewelacji nie ma, ale źle też nie jest, w skali szkolnej 4- (może z dwoma minusami). Największą wadą Abadox jest brak możliwości grania „we dwóch”, najwyraźniej panowie z Natsume uznali, że tak będzie lepiej. Kolejnym minusem jest to, że po „stracie życia” musimy zaczynać dany etap od początku, czasem to irytuje (np. gdy zabije nas przeciwnik na samym końcu misji).

Nie wiem jak wiele osób grało w tą grę na konsoli, mam wrażenie, że nie była zbyt popularna. Tym bardziej zachęcam do pobrania i spróbowania swoich sił. Gra do prostych nie należy, jeden zły ruch i drugiego już nie zrobimy 😉 Ostrzegam – jeśli ktoś ma słabe nerwy, może sobie Abadox odpuścić, bo momentami rzeczywiście wkurza 🙂 pozostałym polecam, jeśli poświęci się tej grze odpowiednią ilość czasu, potrafi nieźle wciągnąć.